Lendavčani nadaljujejo zmagovalni niz

12.8.2022

Na zelenici stadiona Matije Gubca v Krškem je bila odigrana tekma 3. kroga 2. SNL, kjer sta se pomerila Krško in Nafta, srečanje se je končalo s prepričljivo zmago modro-belih z 1:3.

NK Krško - NK Nafta 1903 1:3 (1:1)

(Stare v 3. min, Rudonja v 14. min; Haljeta v 77. min, Sulejmanović v 93. min)

Začetna enajsterica Krško: Jure Ribič, Lovro Musa, Rob Rudonja, Tomislav Hanžek, Grance Shimba Olamba, Igor Antunović, Luka Kunštić, Ivan Brekalo, Oliver Petrak, David Arapović in Sebastian Lesjak

Začetna enajsterica Nafta:

Sodniki: Halilović Denis (glavni sodnik), Mežnar Matic (1. pomoč), Mijatović Veljko (2. pomoč)

Delegat: Levačič Danilo

Rumeni kartoni: Lovro (16. min), Arapović (30. min), Kumer (33. min), Olamba (44. min) in Hanžek (78.min)

Rdeči karton: Arapović (89. min)

Posavci so na zelenici stadiona Matije Gubca gostili lendavsko Nafto. Prekmurci so ob Savi pogrešali glavnega trenerja Gaborja Boera, ki se je hitro nabral dve rumeni opozorili, sta se pa modrim v tem tednu pridružila dva novinca. Marko Josip Čavara je v preteklosti igral za mladinske selekcije Dinama, Barnabas Feher pa je nazadnje nosil dres ZTE-ja.

Lendavčani bodo skušali v Krškem podaljšati niz neporaženosti, saj so sezono odprli z zmago v Ajdovščini, pred dnevi pa so doma remizirali s Krko. Trenutno na lestvici zasedajo tretje mesto.

V 3. minuti srečanja je Marsel Stare zabil gol in popeljal svoje moštvo v vodstvo. 0:1

Za izenačenje so domačini poskrbeli v 14. minuti. Gol je zabil Rudonja. 1:1

V drugem polčasu je v 77. minuti gol za Nafto zabil Nermin Haljeta in poskrbel za vodstvo. 1:2

Svoj prvi gol je v 93. minuti za Nafto je dosegel Mirsad Sulejmović. Nafta je slavila z 1:3.