13.8.2022

Danes je bila na Mestnem stadionu Fazanerija v Murski Soboti odigrana tekma 5. kroga 1. PLT, kjer je NŠ Mura gostila NK Tabor Sežano in v zadnjih minutah srečanja poskrbela za remi.

NŠ Mura - NK Tabor Sežana 2:2 (0:1)

(Stanković v 25. min; K. Cipot v 49. min, Kocić v 68. min, Shabanhaxhaj v 91. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica NK Tabor Sežana:

Sodniki: Sagrković Asmir (glavni sodnik), Kasapović Aleksandar (1. pomoč), Mežnar Matic (2. pomoč) , Matković Aleksandar (4. sodnik) , Borošak Alen (5. sodnik) , Balažič Dejan (6. sodnik)

Delegat: Žalik Danijel

Med prvoligaško konkurenco so v tem trenutku daleč najbolj načeti živci tistih, ki jim po žilah teče črno-bela kri. Mura je sezono otvorila z morda ne povsem zasluženim porazom v zakletih Stožicah, sledil je triler, ki so ga Prekmurci zrežirali v sodelovanju z Domžalčani, izpad iz Evrope po strelih z bele točke in nazadnje celjski spodrsljaj. Zato ni nič čudnega, da varovanci Damirja Čontale ob Kamniški Bistrici niso bili razpoloženi. Sobočani bodo danes drugo prvenstveno zmago napadali proti Taboru.

Zaradi birokratskih zapletov na Kosovu danes v kadru Mure ni Mirlinda Dakuja, ki se bo soigralcem pridružil v ponedeljek. Zaradi poškodb manjkajo Gregor Balažic, Nikola Petković in Miha Kompan Breznik.

1. minuta: Takoj na začetku tekme priložnost za Muro. Shabanhaxhaj je prodrl proti golu Tabora, sprožil z levico, a Koprivec je strel ubranil.

3. minuta: Nova priložnost za črno-bele. Žiga Kous je na desni strani kazenskega prostora podal pred vrata, akcija se je zaključila brez zadetka.

9. minuta: Prosti strel za Tabor Sežano. Ostaja 0:0.

14. minuta: Mura ostaja boljši tekmec. Mihael Klepač je ustrelil z razdalje, Koprivec se je spet izkazal.

19. minuta: Žiga Kous prejel rumeni karton.

25. minuta: Gol za Tabor Sežano je zadel J. Stanković. Kakšna napaka v obrambi Mure! Kai Cipot, ki ga je žoga zmedla, na pomoč priskoči vratar Obradović, ki pa tudi ni uspel umiriti žoge, ta je pristala v mreži. 0:1

Muraši niso izkoristili številnih priložnosti, ki so jih imeli. Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

46. minuta: Menjava v Tabor Sežani, iz igre L Štravs, na zelenico S. Nikolić.

49. minuta: GOOOLLLL!!! Kai Cipot je zatresel mrežo rdeče-črnih in poskrbel za izenačenje. 1:1

61. minuta: Kakšna priložnost za Muro! Shabanhaxhaj z izjemno podajo do Luke Bobičanca, ki pa je priložnost žal zapravil. Znašel se je povsem sam pred vrati Tabora, a sprožil mimo desne vratnice gola vratarja Koprivca.

63. minuta: Menjave pri Muri. Zelenico zapuščata M. Maruško in M. Klepač, v igro gresta M. Šroler in N. Lorbek.

64. minuta: Menjava v Tabor Sežani. Iz igre N. Khali in T. Kljun, v igro Z. Iscaye in C. Costa.

68. minuta: Gol za Tabor Sežano je zadel M. Kocić, ta je udaril z roba kazenskega prostora in premagal Obradovića. 1:2

72. minuta: Menjava pri Muri. Iz igre L. Bobičanec in Ž. Kous, v igro J. Majić in A. Kozar.

73. minuta: Nik Lorbek prejel rumeni karton.

79. minuta: Milan Kocić prejel rumeni karton.

81. minuta: Menjava v Tabor Sežani. Iz igre M. Kocić, v igro A. Struna.

89. minuta: Menjava v Tabor Sežani. Iz igre J. Stanković, v igro T. Mahne.

91. minuta: GOOOLLLL!!! Za Muro je svoj prvi gol zabil D. Shabanhaxxhaj in poskrbel za izenačenje. 2:2