KOŠARKA

20.8.2022

Slovenska košarkarska reprezentanca je nocoj v celjskem Zlatorogu odigrala zadnjo tekmo v tem pripravljalnem obdobju, pomerila se je s Hrvaško.

SLOVENIJA – HRVAŠKA 94:88 (41:46)

(25:25, 16:21, 36:26, 17:16)

Slovenija: G. Dragić 19, Nikolić 8 (2:2), Prepelič 9 (6:7), Tobey 11 (1:2), Blažič 2, Dimec 7 (1:1), Z. Dragić 7 (1:2), Čančar 21 (3:4), Dončić 10 (5:8).

Hrvaška: Smith 13, Simon 9, Hezonja 8, Šarić 18, Gnjidić 2, Matković 10 (2:2), Zubac 13 (3:4), Bogdanović 15 (3:3).

Po prvi četrtini pripravljalne tekme v Celju je bil rezultat izenačen 25:25. Prvi polčas je pripadel Hrvatom, ki so vodili za pet točk. V tretji četrtini so Slovenci z delnim izidom 14:2 nadoknadila devet točk zaostanka in v začetku zadnjega dela povedla z 80:72. Tekma se je končala z rezultatom 94:88.

Najboljša strelca Slovenije proti Hrvaški sta bila Vlatko Čančar z 21 točkami in Goran Dragić, ki jih je zbral 19.

V sredo so slovenski košarkarji v ljubljanskih Stožicah premagali srbsko reprezentanco s 97:92 (17:21, 45:42, 67:65, 86:86). V pripravljalnem obdobju so naši košarkarji dosegli peti zmag.

V četrtek in nedeljo Slovenijo čakata dve tekmi v kvalifikacijah za svetovno prvenstvo 2023 proti Estoniji v Celju in z Nemčijo v Münchnu, 1. septembra pa se bo v Kölnu začelo evropsko prvenstvo. Slovenija bo igrala v skupini z Litvo, Madžarsko, Bosno in Hercegovino, Nemčijo in Francijo.