10.10.2022

Nogometaši Mure so v 12. krogu PLT premagali Celje s 3:1 in tako prišli do svoje četrte zmage, hkrati pa so prekinili tudi niz zmag Celjanov. Mura je tako peta na lestvici.

Prvo resno priložnost na tekmi je imel nogometaš Mure Mihael Klepač, ki je v osmi minuti prišel do strela, z obrambo pa se je izkazal Matjaž Rozman. Za Celjane pa je nato v prvi akciji zadel Denis Popović in popeljal svoje moštvo v vodstvo z 1:0.

Kuzmić je imel v 31. minuti priložnost, da bi izenačil, a je bil nenatančen. Prvi polčas se je končal z vodstvom gostov in to kljub temu, da je bila Mura nevarnejša.

V 53. minuti so se črno-beli veselili izenačenja, ko je Mirlind Daku prišel do žoge, preigral vratarja Rozmana in žogo poslal v prazno mrežo. Daku je tako dosegel že osmi gol v sezoni.

Kouter je v 63. minuti za las streljal mimo vratnice gola svojega nekdanjega kluba. Matic Maruško in Chukwubuikem Ikwuemesi sta v 66. minuti prejela rumeni karton. Ikwuemesi je izgubil živce in prejel še drugi rumeni karton, posledično rdečega ter zapustil igrišče.

Številčno prednost so domači unovčili v 71. minuti, ko je Amar Beganović žogo odvzel nepazljivemu Gbambleju in z diagonalnim strelom poskrbel za 2:1. Takoj zatem bi Matko lahko izenačil, a si je podal malce predolgo žogo.

V 93. minuti je Martin Šroler potrdil zmago domačih in postavil končni izid srečanja 3:1.

Mura bo v 13. krogu prihodnjo nedeljo gostila Radomlje.