Mestni stadion Fazanerija, 2.11.2022

Danes je bila na Mestnem stadionu Fazanerija v Murski Soboti do konca odigrana tekma 15. kroga Prve lige Telemach, kjer je Mura ponovno gostila Bravo in z zadetkom Klepača dosegla svojo četrto zaporedno zmago ter se zavihtela na drugo mesto lestvice.

NŠ Mura - NK Bravo 1:0 (0:0)

(Klepač v 73. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica NK Bravo:

Tekma med Muro in Bravom se je preteklo nedeljo začela v slabi vidljivosti zaradi goste megle. Po dobrih 25 minutah so se odgovorni odločili za prekinitev obračuna, ki pa se nadaljuje danes. Mura zaradi poškodbe v nadaljevanje tekme vstopa z eno spremembo, namesto T. Cipota je v začetni enajsterici Martin Šroler.

Začetek tekme na Fazaneriji.

27. minuta: Priložnost za Muro! Bobičanec je žal streljal mimo vrat.

31. minuta: Daku prišel do priložnosti, ki pa je ni izkoristil.

32. minuta: Do strela je prišel tudi Balažic, a žal brez zadetka. Ostaja 0:0.

38. minuta: Ponovno priložnost za Muro, tokrat je poskusil Šroler, ki danes praznuje 24. rojstni dan, toda tudi njegov strel je zletel mimo vrat.

Konec prvega polčasa v Murski Soboti. 0:0. V dobrih 20 minutah srečanja do sedaj nismo videli resnejše priložnosti na nobeni strani.

Začetek drugega polčasa.

48. minuta: Prva resna priložnost za Bravo, rezultat ostaja 0:0.

50. minuta: Gosti stopnjujejo pritisk.

56. minuta: Protinapad domačih se je končal z zahtevo Bobičanca za enajstmetrovko, ki pa ni bila uslišana.

60. minuta: Tokrat je poskusil Klepač, ostaja 0:0.

62. minuta: Priložnost za črno-bele, vendar strel Kousa ni zatresel mreže. Domači kot tudi gostje ne najdejo poti do zadetka.

66. minuta: Menjava pri Muri. Šrolerja je zamenjal Shabanhaxhaj.

69. minuta: Kramarič zapravil priložnost Brava s tem, ko ni zaključil svoje akcije.

73. minuta: GOOOLLL!!! Klepač je zabil gol za Muro. 1:0

77. minuta: Menjava pri Bravu: Iz igrišča Kurtović, na zelenico Bosilj.

81. minuta: Rumeni karton je prejel L. Bobičanec.

85. minuta: Menjava pri Bravu. V igro Maružin namesto Štora.

88. minuta: Menjava pri Muri. Bobičanec in Klepač iz igre, v igro Šimkus in Pucko.

Konec tekme. 1:0

Mura je z enim golom premagala Bravo in tako zasedla drugo mesto na prvenstveni lestvici.