Mestni stadion Fazanerija, 3.11.2022

Mura in Bravo sta včeraj nadaljevala tekmo 15. kroga PLT v Fazaneriji, ki so jo v nedeljo zaradi megle prekinili v 27. minuti. Črno-beli so zmagali z 1:0 in se tako po štirih zaporednih zmagah zavihteli na drugo mesto lestvice.

Mura je takoj na začetku srečanja prevzela pobudo. Bobičanec je prvi nevarno zagrozil, a žal streljal mimo gola. Bravo je po uvodnem pritisku gostiteljev vzpostavil ravnotežje, priložnosti pa si ni pripravil, prav tako ne gostitelji. Pred koncem prvega polčasa je bil nevaren le še poskus Šrolerja, ki je v 38. minuti od daleč streljal mimo vratnice.

Na začetku drugega polčasa so pobudo prevzeli gosti. Nekajkrat so prišli do zaključnega strela, a niso bili posebej nevarni. V 69. minuti pa je prišel do odlične priložnosti Kramarič, znašel se je sam pred vratarjem, a namesto da bi streljal, se je raje odločil za podajo in tako zapravil odlično priložnost za vodstvo.

V 73. minuti je do žoge prišel Klepač, ki je sam stekel proti vratarju Finku in ga s strelom med nogami tudi premagal. Do konca srečanja ni bilo več priložnosti, Mura je tako izkoristila priložnost in se s četrto zaporedno zmago, prebila na drugo mesto prvenstvene razpredelnice.

V naslednjem krogu, 6. novembra, ob 15. uri bo Mura gostovala v Mariboru.