Beltinčani s tremi točkami iz Bistrice

5.11.2022

Danes se je v Športnem parku Slovenska Bistrica odvila tekma 15. kroga 2. SNL, kjer so Beltinci Klima Tratnjek gostovali pri Bistričanih in na koncu srečanja slavili z 1:2.

NK Kety Emmi & Impol Bistrica - ND Beltinci Klima Tratnjek 1:2 (0:1)

(Nerguti v 41. in 83. min, Koprivc v 56. min)

Začetna enajsterica NK Kety Emmi & Impol Bistrica: Jaka Dabanovič, Nedim Ljubijankič, Rok Rozman, Nejc Klašnja, Rok Ferčič, Jaša Martinčič, Niko Havelka, Mateo Koprivc, Gal Dvoršak, Fran Šlamberger, Rok Maher

Začetna enajsterica ND Beltinci Klima Tratnjek:

Sodniki: Jerič Anže (glavni sodnik), Kalan Miha (1. pomoč), Habuš Žan (2. pomoč)

Delegat: Glažar Stanislav

Število gledalcev: 500

Rumeni kartoni: Rec (72. min), Rozman (85. min), Nerguti (90. min)

Glavni trener Gajser in njegovi igralci so bili odločni, da tokrat prekinejo neuspešni niz rezultatov v zadnjem obdobju in iz gostovanja pridejo z vsemi tremi točkami, kar so tudi uresničili.

Prvi polčas je ponudil le nekaj bledih nevarnosti na obeh straneh, prav zares pa vratarja nista bila na preizkušnji. Ogromno se je dogajalo med obema kazenskima prostoroma, tudi precej napak tako na eni kot na drugi strani. Tik pred koncem prvega dela pa je po podaji Čakša za veselje žutih poskrbel Nerguti z zadetkom. Prvi polčas se je tako končal z 0:1.

V drugem polčasu je v 56. minuti Koprivc po odličnem predložku zabil za domače in izenačil rezultat na 1:1. Vendar so žuti v 83. minuti poskrbeli za ponovno vodstvo, ko je še enkrat zabil Nerguti. Zaključni rezultat je tako obstal na 1:2.

Beltinčani bodo v naslednjem krogu v nedeljo, 13. novembra, ob 13.30 gostovali v Velenju.