Murska Sobota, 14.11.2022

V pravem, napetem pomurskem rokometnem derbiju, kjer sta se ekipi izmenjevali v vodstvu, so bili v Murski Soboti boljši gostje iz Gornje Radgone, ki so zmagali z rezultatom 28:31 (13:15).

RK POMURJE - RK ARCONT RADGONA 28:31 (13:15)

RK POMURJE: Čepe, Černela (8 obramb), Pintarič, Ganiu 1, Sever 8 (2), Šerbinek 4, Žižek Cvetko 5, Hedl 2, Rožman Rader 6, Subašić, Ružič, Zver 1, Granfol, Kocan 1 in Ornik, Gorjup. Trener: Alan Potočnjak.

RK ARCONT RADGONA: Perša (4 obrambe), Prosenjak (7 obramb), Breznik, Paldauf, Plohl 2, Šijanec 3, Maier, Žunič 13 (5), Šijanec, Ratnik, Šadl, Bratkovič 5, Kolbl in Cotič 8. Trener: Neno Potočnjak.

Sedemmetrovke: RK POMURJE 2 (2), RK ARCONT RADGONA 6 (5)

Izključitve: RK POMURJE 16 minut, RK ARCONT RADGONA 4 minute

Rdeči kartoni: RK ARCONT RADGONA 1

Derbi je z začetnim metom odprl Prekmurec Aljoša Škaper, ki je z veseljem pokazal svojo bronasto medaljo, ki jo je osvojil na svetovnem prvenstvu v rokometu na vozičkih konec septembra 2022 v Egiptu.

Bolje so začeli gostje, ki so vodili do rezultata 3:4 v 6. minuti. Do 17. minute je bil rezultat izenačen (8:8), ko so domači preobrnili rezultat v svojo korist in v 21. minuti povedli z 11:8 in 12:9 v 23. minuti. Po 1. minuti odmora na zahtevo gostujočega trenerja Nena Potočnjaka so se goste zbrali in v pičlih 4 minutah z delnim izidom 0:4 povedli z 12:13. Izid polčasa 13:14.

V začetku drugega polčasa so gostje držali minimalno prednost do 36. minute (17:18), ko so rokometaši Pomurja naredili delni izid 3:0 in v 40. minuti povedli z 20:18. Gostje so hitro izenačili na 20, vendar so domači ponovno povedli z 23:20 (44. minuta) in celo zapravili napad za še višje vodstvo. Tokrat so rokometaši iz levega brega Mure držali minimalno vodstvo do 53. minute, ko je sledilo izenačenje na 25. Zadnje izenačenje na 27 je sledilo v 56. minuti. Nato so gostje povedli in v naslednjem napadu so domači zapravili priložnost za izenačenje. Ko so gostje 2 minuti pred koncem povedli za 2, niti minuta odmora domačih ni pomagala, da bi se vrnili v igro. Končni izid 28:31 so gostje dosegli v zadnji minuti tekme.

S tekmo se je končal 1. del prvenstva, kjer Prekmurci še nimajo točke, medtem, ko je Radgona s 6 točkami na 5. mestu.

Rokometaši Pomurja v naslednjem 8. krogu (19.11.2022), potujejo v Logatec k Kronosu, ki zaseda 4. mesto s 6. točkami.