Mura 05 na Fazaneriji deklasirala CM Celje

Murska Sobota

Po treh zaporednih porazih Mure 05 tokrat proti CM Celju ni bilo niti v enem trenutku vprašanje zmagovalca, saj so črno-beli nadzorovali potek tekme od začetka do konca in zasluženo prišli do šeste zmage.

Mura 05 : CM Celje 4:0 (3:0)

Strelci: Eterović (12.), Rep (16.), Horvat (42.), Fajić (63.)

Muraši so povedli v 12. minuti z zadetkom Eterovića. Po predložku z desne strani v kazenski prostor, so gostje nespretno posredovali, in ko je že vse kazalo, da jo bodo odbili, je Eterović v ležečem položaju sprožil proti golu Mujčinoviča in zadel za 1:0.

Gledalci na Fazaneriji so bili ponovno na nogah v 16. minuti, ko je zadel Rajko Rep. Celjani so imeli znova težave pri izbijanju žoge iz obrambe. Muraši so žogo prestregli, jo po tleh podali v kazenski prostor do Eterovića, ki je izmenjal dvojno podajo z Repom. Le-ta se je znašel sam pred Mujčinovićem in ga brez težav s pol visokim strelom matiral. Muraši so na polčas odšli z vodstvom s kar 3:0, saj je v 42. minuti zadel še Leon Horvat, potem ko je Mura 05  izvajala drugi zaporedni kot. Žogo so gostje na kratko izbili, vendar le do Leona Horvata, ki je uspešno matiral gostujočega vratarja.

V 2. polčasu so gledalci na četrti in zadnji gol Mure 05 na tekmi čakali do 63. minute.  Mura 05 je napadala po desni strani. Bohar je pretekel skoraj polovico igrišča, se odločil za strel, Mujčinović je žogo odbil, nakar se je le-ta odbila do Fajića, ki je postavil končni izid srečanja 4:0.

Mura 05: Luk, Cipot, Horvat, Eterović (od 89. Pavel), Rep, Dodlek (od 75. Lotrič), Maruško, Kous, E. Janža, Fajić, Bohar (od 90. Sreš).

CM Celje: Mujčinović, Akakpo, Krajcer, Močivnik (od 74. Močič), Popović, Đaković (od 46. Bakarič), Radulović, Pavlovič, Gobec, Kapić (od 46. Bezjak), Medved.