5.3.2023

Danes se je na Mestnem stadionu Fazanerija v Murski Soboti odvil težko pričakovani prekmursko-štajerski derbi 25. kroga PLT, kjer je NŠ Mura gostila NK Maribor. Priča smo bili sanjskemu debiju Grabića, saj je v Murski Soboti padel Maribor z 2:1.

NŠ Mura - NK Maribor 2:1 (2:1)

(Daku v 20. min in 43. min, Milec v 27. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica NK Maribor:

Sodniki: Jug Matej (glavni sodnik), Gabrovec David (1. pomoč), Vidali Manuel (2. pomoč), Matoša Martin (4. sodnik), Obrenović Rade (5. sodnik) in Praprotnik Jure (6. sodnik).

Delegat: Turk Janko.

Težko pričakovani prekmursko-štajerski derbi Mure in Maribora je zagotovo vrhunec 25. kroga Prve lige Telemach. Mariborčani so neporaženi že deset tekem, medtem ko bodo Sobočani poskušali prekiniti zmagovalni post. Črno-beli bodo prvič nastopili z novim trenerjem Dejanom Grabarićem, saj je ta na klopi zamenjal Damirja Čontalo, ki je krstno prvoligaško izkušnjo sklenil po seriji sedmih tekem brez zmage.

Maribor je v letošnji sezoni dobil oba dozdajšnja derbija z Muro. 28. avgusta lani je bil v Fazaneriji boljši z 1:0, 6. novembra pa je na Ljudskem vrtu zmagal s kar 5:1. Tudi tokrat nas čaka razburljivo srečanje, spremljajte ga z nami.

Začetek tekme.

20. minuta: GOOOLLL! Po začetnem umirjenem delu tekme je Mirlind Daku po odlični podaji Tripija zabil gol in popeljal črno-bele v vodstvo. 1:0

27. minuta: Hiter odgovor Mariborčanov. Gol za Maribor je zadel Milec. 1:1

36. minuta: Rumeni karton je prejel S. Kuzmič.

40. minuta: Rumeni karton je prejel sedaj tudi Iličić.

43. minuta: GOOOLLL! Ponovno je za Muro zadel Daku. 2:1

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

46. minuta: Menjava pri Mariboru. Iz igre Antolin, v igro Kronaveter.

60. minuta: Ponovno menjava pri Mariboru. Tokrat iz igre odhaja Božić, v igro prihaja Jakupović.

64. minuta: Menjava pri Muri. Iz zelenice odhaja Klepač, na igrišče prihaja Šarić.

65. minuta: Rumeni karton je prejel M. Daku.

71. minuta: Priložnost za Muro! Daku je zaposlil Morrisa, ki je šel sam proti golu, a njegov strel je bil preslab, da bi ugnal Ažbeta Juga.

72. minuta: Menjava pri Muri. Iz igre odhaja Kuzmič, na zelenico pa vstopa Balažic.

77. minuta: Menjava pri Mariboru. Iz igre odhajata Iličić in Brnić, v igro Rafiu in Laušić.

83. minuta: Rumeni karton je prejel Rafiu.

83. minuta: Menjava pri Muri. Iz igre odhajata Daku in Shabanhaxhaj, v igro Šroler in Petković.

83. minuta: Menjava pri Mariboru. Igro zapušča Repas, na zelenico prihaja Širk.

84. minuta: Rumeni karton je prejel Šarić.

85. minuta: Rumeni karton je prejel Jakupović.

86. minuta: Rafiu je prišel do nevarnega strela z roba kazenskega prostora, vendar brez zadetka. Ostaja 2:1.

90. minuta: Rumeni karton je prejel Tripi.

93. minuta: Rumeni karton je prejel Jug.

93. minuta: Rumeni karton je prejel Zličić.

Konec tekme.

05.03.2023 ob 16:00 gost

Če bomo zmagali je to zasluga novega trenerja, če zgibijmo pa bo krivda starega. Te mi povejte, ce ne boste tako komentirali,

14 3 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        05.03.2023 ob 17:58 Paula Folmar gost

I make over 13,000 a month working part-time. I listened to different humans telling me how a good deal of cash they may make online,N255 so I was determined to locate out. Well, it turned into all actual and it absolutely modified my life. Everybody must try this job now by just using this site......... 𝐖𝐰𝐰.𝐣𝐨𝐛𝐬𝐫𝐞𝐯𝐞𝐧𝐮𝐞.𝐜𝐨𝐦

0 6 Prijavi neprimerno vsebino
        05.03.2023 ob 17:59 Paula Folmar gost

0 5 Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 16:47 Janči gost

Mura, bravo. Spet sta tu energija in želja!

28 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        05.03.2023 ob 19:44 jure gost

To ka si za igralce napiso na p.....to si ti in tvoja familija štera te je spravila na svet

5 2 Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 16:56 gost

Vsaka serija se enkrat konča s tem se lahko začne druga serija in naj le traja tudi v Gorici

17 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 17:13 GOST gost

JOJ ČI BI PRLE MENJALI TOGA TRDOGA ČUNTO GE BI BILI KRIVDO NOSITA OPET GORIČANCA ZDAJ PA ČEDNO NAPREJ IDEMO MURA ČUNTALA SI UPAŠ NA SVETLO

18 7 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 17:26 prodana tekma gost

Maribor ne rabi nič od Mure, drugi bo, drugega interesa ni, raabi pa kak evrček. Tekma Mariboa drug polčas dokaz totalne predaje, pa lahko Muro vodi sam PEP GVARDIOLA. kO NASPROTNIK GUBI IN NI MOTIVIRAN VEMO, KAKO JE. sAM SEM IGRAL NOGOMET, TISTEGA ČASA TUDI KUPLJENO TEKMO IN V TO ME NE PREPRIČA NOBENO NAVIJAŠKO TLE V MURSKI SOBOTI.

12 24 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        05.03.2023 ob 19:00 AAAAAAAAAAAAA gost

prodana tekma pe mčlovek tebej niti v Ormoži ne zemejo več ka ti pomiuči nega.

9 8 Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 17:42 Karel K. gost

POkazalo se je, da bi Čontalo morali menjati prej kot je sedel na trenerski stol Mure. Je pa tudi res, da je Maribod "mušterija" Muri, saj ga je Mura v preteklosti največkrat premagala. Videli bomo naprej, zamenjava Čontale pa je bila dobra poteza.

11 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 17:47 gost

tu trener nima nic v plus in ne v minus. Poglejte v Celju 2 vratnici in žoga se odbije v polje , danes se od vratnice odbije v gol, medtem ko nasprotnikova se odbije v polje. Če nimaš sreče in se ti stvari ne pokolipijo se lahko slikaš. Se pa vsaka serija enkrat obrne v drugo smer, kar je dejstvo in je neizpodbitno!!!

6 1 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        05.03.2023 ob 18:18 Karel K. gost

Nogomet vseeno ni srečolov pa čeprav se včasih tako poigra žoga. Zmagujejo ekipe, katere imajo kvalitetne trenerje in seveda igralce. Po tvojem bi lahko nogomet igrali ali bi bili najboljši igralci, igralci lota.

4 5 Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 18:07 gost

Marija se prikaže samo enkrat, muraši zahvalite se zaspanim in brezvoljnim mariborčanom za zmago.V naslednem kolu pa bote spet po starem..pa čunta gor ali dol.

7 18 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 18:11 gost

Škoda da je menjal Antolina!!!!!!!!!! Njegov stari se nej razčesno od nejevolje !!!!

05.03.2023 ob 18:42 gost

Antolin že par kol najslabši igralec Maribora, pa vseeno mu trener da vsaj 45 minut, ne vem, koliko dobi Krznar za to uslugo Antolinu?

15 4 Prijavi neprimerno vsebino
        06.03.2023 ob 6:22 mura je večna gost

bolij a bolij ka se skrijvleš na pomurci, mali Antolin je za tebe gospod človek in igračina, začaj se pri vujaj grijsti

6 5 Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 18:38 gost

Ja ko izgobiš je vse krivo saj drugo si niti niso zaslužili kajti Mura je dobro stala na igrišču Pa ta gol za štajerce je bil čiste ofsajd in neven zakoj mamo var če so nej sposobne sodnike tan Ščelo so pa mučke ka bi mogo Maribor zmagate ale nej jin je gratalo

8 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 18:50 gost

Zdaj se je vidlo čisto druga slika na igrišču fantje so se borile bila je želja lepši nogomet od prejšnjič to bi trebalo že prej nnaredit za menjavo trenerja saj se vide razlika kot dan in noč zdaj bi lahko bili že drugi gvišno če bi prej prišo Gabrič ampak Rajbar li vstrajal pri nesposobnem Čuntalom kajti obadva sta nesposobniva ker nimata pojma o nogometu žal tak je

10 3 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        09.03.2023 ob 16:42 gost

Prehitro se veselite, poglejte kaj je pusto v Bravu velik strokovnjak poraz proti drugoligasu v pokalu. To je sad njegovega dela.

05.03.2023 ob 18:56 gost

Ajajaja, ka san ti zapro gobec ali bo# še dale brso v kmico?

1 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        06.03.2023 ob 17:54 A gost

No, da te pomirim. Tudi slepa kura zrno najde. Počakaj naslednjo tekmo ko boste spet zahtevali menjavi trenerja. Pa Mura je v rangu Nafte in Beltinec. HAHAHA

1 4 Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 19:32 gost

NAJ VAM BO JASNO IGRA JE MELA GLAVO IN REP, sem vse povedal. Taktika odlična, čestitke trenerju.

11 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 19:40 gost

Vidi se da smo Prekmurci vedno bili in vedno bomo samo hlapci. Ne zaupamo svojim kadrom, stroki, igralcem... v tem primeru primerjave trenerjev se bomo pogovarjali po enem letu ko bodo številke pokazale; bilo je toliko zmag, porazov, neodločenih. Samo številke ne lažejo, vsi ostali pa ja!! Še največji idiooti pa smo, da najbolj cenimo - IĆ.

8 13 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        05.03.2023 ob 20:22 Janči gost

Ne razumem, zakaj bi nas moral motiti Grabić? Zaradi -ić? Ima znanje, izkušnje, rezultate. Je slovenski državljan in, oprosti, obvlada naš jezik bolje kot ti.

12 4 Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 20:25 Muraš gost

Čontala je pusto odprti dug Muri gnes Murašem veliki poklon nad igro borbenost in se je pokazalo ka je Dejan grabič že prle mogo priti

5 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
      05.03.2023 ob 21:04 Zdrava pamet gost

Čontala što? Of pijanec? Končno ga nega!!! Bravo Mura, bravo trener Grabič. Mura je večna!!!

05.03.2023 ob 22:34 kilonja gost

Zaslužena zmaga Mure, čeprav je treba reči da je bil Maribor danes sumljivo apatičen .

6 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    20. gost
      05.03.2023 ob 22:35 kilonja gost

Pa Grabić vam ej dobra izbira, inteligenten, bil je dober nogometaš in živi za nogomet , trenerstvo .

8 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    21. gost
      05.03.2023 ob 23:59 gost

ČESTITKE GRABIČI,KJER JE ZNAL IGRALCE POSTAVITI NA PRAVO MESTO IN Z NJIH POTEGNOTI MAKSIMUN RAJBAR TI KOD ŠPORTNI DIREKTOR SI PA BREZ NOGOMETNOGA ZNANJA KOD TVOJ PRIJATEL ČONTOLA DOLGO STA ONIČEVALA IGRALCE NAS NAVIJAČE PA SPRAVLJALA V SLABO VOLJO KUZMIČ HVALA TI,DA SI MENJAL TRENERJA KATERI JA BREZ NOGOMATNOGA ZNANJA IN AVTORITETE

4 2 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        06.03.2023 ob 1:38 Nemanja Milovič gost

Kaj hvala??? Če bi bil pameten in normalen ne bi Csontaša nikoli na to mesto postavo!!!! Csunti je mesto v nedeljski goveji juhi pa še to lahko samo pokvari!!!

4 3 Prijavi neprimerno vsebino
    22. gost
      06.03.2023 ob 1:43 Nemanja Milovič gost

....in še tole ni Grabiči ampak po prekmursko Grablaš!!!!!

0 7 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    23. gost
      06.03.2023 ob 9:46 AJAJAJAJAJ gost

HAHAHAHAHAHA, kako ste glasni zdaj, ko ste zmagali po "sto letih". Naslednji teden pa spet isto.

06.03.2023 ob 15:40 AAAAAAAAAAAAAAAAAA gost

AJAJAJAJAJ tij si pa glasen da Mura zgibij pa že 5 lejt napovidavleš razpad pa ti ne grata, rejsan si strokovnjak.

1 2 Prijavi neprimerno vsebino
    24. gost
      06.03.2023 ob 11:03 Spokaj gost

Rajbar spokaj vred z čunto iz kluba,moteči predmet si v klubu,poberi se

2 4 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        06.03.2023 ob 11:27 smeh gost

edini, ki je v klubu dal SVOJ denar in delavce in ti ga tiraš? IQ na sobni temperaturi!

4 1 Prijavi neprimerno vsebino
    25. gost
      06.03.2023 ob 11:29 gost

RAJBAR ODIDI IZ MURE. ČONTALA JE ODIŠO. KUZMIČA TUDI S SEBOJ VZEMI. NK GRAD VAJU POTREBUJE.

0 5 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
        06.03.2023 ob 15:38 AAAAAAAAAAAAAAAAA gost

Ma si pameten, ge je bijla Mura da jo je Kuzmič prevzel? Kuzmič poklon za se ka si z propadlo Muro napravo tou ka je zdaj.

0 2 Prijavi neprimerno vsebino
        06.03.2023 ob 18:27 gost

Rus kapo doj pred tebof, ka si posodo pejneze, ale ka si pujsto Rajbara in Kuzmiča v klub na vodilna mesta, tau pa maš velke minus pri mene. Navijači smo vkuper stopli in menjale Čontalo. Obaček bi še tau komedijo dale glejdale z tejme trejmi pacientame z Goričkoga.

26. gost
      06.03.2023 ob 11:45 gost

Zakoj so pa Antolina doj zeli? MOgoče bi Maribor zmago, če bi on gor ostal.

27. gost
      06.03.2023 ob 17:59 AJAJAJAJAJAJ gost

Ja, vse pride na svetlo. Muraši se hvaliji kako so se zmenili z Mariborom. Vsaj tiho bodite, če ste se res. Sram vas je lahko. Ne zmagate pol leta, potem pa to. Pravljice zs otroke.maribor je igral samo toliko, da je odigral tekmo.

07.03.2023 ob 14:41 MB gost

Na Limbuški cesti v Mariboru mamo dva pubeca, ki sta boljša od Antolina, pa špilata za Duplek.

30. gost
      07.03.2023 ob 16:04 kilonja gost

Antolin se bori in veliko teče - v prazno. Kot tak bi bil primeren za menjavo športa, kros ali pa maraton, to je to .