Žuti ponovno do zmage

1.4.2023

Danes je bila na Stadionu Ilirija v Ljubljani odigrana tekma 23. kroga 2. SNL, kjer sta se pomerili ekipi ND Ilirija 1911 in ND Beltinci Klima Tratnjek. Tekma se je končala z rezultatom 2:3. Beltinčani v izbrani sezoni tako nadaljujejo niz neporaženosti.

ND Ilirija 1911 - ND Beltinci Klima Tratnjek 2:3 (1:1)

(Grobelnik v 27. min, Djermanović v 41. min; Škoflek v 58. min, Pihler v 79. min, Kosi v 85. min)

Začetna enajsterica ND Ilirija 1911: Dermastija, Vendramin, Bartolj, Benkič, Ivkič, Rorič, Štricelj, Rotar, Škoflek, Djermanović, Tomiček.

Začetna enajsterica ND Beltinci Klima Tratnjek:

Sodniki: Damjan Novarlić (glavni sodnik), Jure Sužnik (1. pomoč), Aljaž Holcman (2. pomoč).

Delegat: Marko Hafner.

Število gledalcev: 60.

Zaradi izpolnjene kvote rumenih kartonov je danes pri žutih manjkal Kaučič, v kader se pa se je vrnil reprezentant Nerguti.

V 27. minuti je Grobelnik izkoristil strel iz najstrožje kazni in povedel Beltinčane v prednost 0:1. V 41. minuti so domači prišli do izenačenja. Po samostojnem prodoru je za Ilirijo zadel Djermanović. 1:1. Prvi polčas se je končal izenačeno.

V 58. minuti so domači povedli. Škoflek je izkoristil napako beltinske obrambe in Ilirijo popeljal v prednost 2:1. V 63. minuti prva menjava. Iz igrišča Vito Mörec, v igro je vstopil Filip Kosi. V 69. minuti iz igre Marin Rantaša, na zelenico Jan Bruno Kralj. V 76. minuti iz igre Rotar, na igrišče Zyberi.

V 79. minuti je Luka Pihler poskrbel za izenačenje 2:2. V 80. minuti je zelenico zapustil Grobelnik, v igro je vstopil Emruli. V 82. minuti z igrišča Benkič, v igro Golob. V 85. minuti je prišlo do preobrata, žuti so ponovno povedli, ko je po podaji Kralja zadel Kosi 2:3. V 91. minuti je rumen karton prejel Vito Štrakl.

Tekma se je končala z rezultatom 2:3. Beltinčani v izbrani sezoni tako nadaljujejo niz neporaženosti. V naslednjem krogu se bodo na domači zelenici pomerili proti vodilni Rogaški v ponedeljek, 10. aprila 2023.