2.4.2023

Danes, 2. aprila 2023, je bila v Športnem parku Domžale odigrana tekma 29. kroga Prve lige Telemach kjer sta se pomerili ekipi NK Domžale in NŠ Mura. Sosedi na lestvici so se razšli brez zadetkov.

NK Domžale - NŠ Mura 0:0 (0:0)

Začetna enajsterica NK Domžale:

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Sodniki: David Šmajc (glavni sodnik), David Gabrovec (1. pomoč), Matic Mežnar (2. pomoč) , Božo Kondić (4. sodnik) , Slavko Vinčić (5. sodnik), Martin Matoša (6. sodnik).
Delegat: Borut Knafelc.

Število gledalcev: 600.

Prepoved nastopa pri Muri ima Srđan Kuzmić. Zaradi poškodb so pri Domžalčanih odsotni Mulalić, Mutavčić, Strajnar, Hasanbegović ter že dalj časa Perc in Klemenčič.

Začetek tekme.

V 21. minuti rumeni karton za  Nermina Hodžića. V 26. minuti so bili črno-beli blizu zadetka. Matic Maruško je bil po prostem strelu z leve strani najvišji v kazenskem prostoru, žoga je po njegovem strelu z glavo žal zadela vratnico. Le dobri dve minuti pozneje je imel veliko priložnost za tudi Daku, ki je iz neposredne bližine streljal z glavo, toda z vrhunsko obrambo se je izkazal mladi domači vratar Gašper Tratnik. V 34 minuti na strani rumenih drug rumeni karton, porejel ga je Zeni Husmani. V 38. minuti se je zatresla mreža črno-belih, a je bil gol razveljavljen zaradi prepovedanega položaja. V 42. minuti je Matic Maruško prejel rumeni karton. Konec prvega polčasa rezultat 0:0.

V 52. minuti rdeč karton za Slobodana Vuka. Mura nadaljuje z igralcem več. V 68. minuti je rumeni karton prejel Niko Kasalo. V 71. minuti prve menjave. Na strani Mure iz igre Kasalo in Šroler, na igrišče Šarić in Zličić. Pri Domžalčanih iz igre Pišek, na zelenico Markuš. V 77. minuti je rumeni karton prejel Matej Podlogar. V 79. minuti iz igre Repas, na zelenico Offenbacher. V 83. minuti menjave na strani Domžal. Z igrišča Kovačevič in Fazlič, na zelenico Barišić in Brecl. V 85. minuti iz igre Sadriu, na zelenico Kous. V 90. minuti je rumeni karton prejel Offenbacher, v 94. pa Gašper Tratnik.

Številčno močnejša Mura je sicer do konca tekme napadala, a z izjemo strela Klepača v sodnikovem dodatku si ni pripravila priložnosti, Domžalčani so bili celo nevarnejši, gostujoča obramba je v 59. minuti blokirala strel Piška, v 65. minuti pa je Franko Kovačević streljal mimo gola. Z neodločenim izidom so lahko bolj zadovoljni Domžalčani, saj so na lestvici ohranili točko prednosti pred Muro.

Mura se bo v naslednjem krogu na Fazaneriji pomerila v ponedeljek, 10. aprila 2023, proti Celju.