10.4.2023

Danes se je na Mestnem stadionu Fazanerija v Murski Soboti odvila tekma 30. kroga PLT, kjer je NŠ Mura gostila Celjane in izgubila z 0:2.

NŠ Mura - NK Celje 0:2 (0:1)

(Bizjak v 42. min, Ikwuemesi v 57. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica NK Celje:

Sobočani in Celjani bodo danes odigrali zadnjo tekmo 30. kroga Prve lige Telemach. Črno-beli bodo lovili eno zadnjih priložnosti, da se vključijo v boj za tretje mesto na lestvici, ki ga trenutno zasedajo grofje. Prav tako pa si želijo nastopa v evropski konkurenci, za kar prav tako potrebujejo zmago. Mura se bo na tem srečanju zoperstavila Celju brez Maruška. Jim bo doma ob podpori navijačev uspelo osvojiti nove tri točke?

Trener Dejan Grabić iz zdravstvenih razlogov danes ne bo vodil ekipe s klopi, njegovo vlogo bodo prevzeli člani strokovnega štaba. Celjani pa bodo to srečanje odigrali brez Luke Bobičanca.

Začetek tekme.

10. minuta: Sodnik Obrenović poskrbel za razburjenje na Fazaneriji, ker ni dosodil prekrška nad Beganovićem.

21. minuta: Prvi poskus črno-belih. Daku je z glavo streljal proti golu, a žal naravnost v roke Matka Obradovića.

23. minuta: Kuzmić je poslal predložek v kazenski prostor Celja, kjer je žoga našla Kasala, a je ta meril prek vrat. Ostaja 0:0.

24. minuta: Do priložnosti so sedaj prišli Celjani. Matko je streljal proti golu, vendar mimo vrat.

42. minuta: V kazenskem prostoru Mure je z roko igral Beganović. Enajstmetrovka za Celjane. Zanesljivi izvajalec pa je bil Lovro Bizjak. 0:1

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

46. minuta: Rumen karton je prejel N. Kasalo. Menjava pri Celjanih. Iz igre I. K. Jr., v igro Ikwuemesi.

54. minuta: Priložnost za Muro. Ponovno je poskusil Daku, a dvoboj je pripadel gostujočemu vratarju.

57. minuta: Za Celjane je sedaj zadel Ikwuemesi. 0:2

59. minuta: Menjava pri Muri. Iz igrišča odhaja Zličić, na zelenico vstopa Kous.

60. minuta: Klepač je streljal z glavo in zatresel prečko. Ostaja 0:2.

63. minuta: Rumeni karton je prejel A. Beganović.

65. minuta: Gol Matka je bil po VAR razveljavljen.

66. minuta: Menjava pri Muri. Iz igre Kasalo, v igro vstopa Petković.

77. minuta: Menjava pri Muri. Iz zelenice odhajata Šarić in Tripi, v igro vstopata Šroler in Šimkus.

86. minuta: Matko je streljal na gol, a zgrešil vrata Sobočanov.

92. minuta: Rumeni karton je prejel Ž. Kous. Menjava pri Celjanih. Iz igre Matko, v igro Bajde.

Konec srečanja.

V naslednjem krogu Mura doma gosti Kalcer Radomlje v soboto, 15. aprila, ob 15. uri.