15.4.2023

Danes se je na Mestnem stadionu Fazanerija v Murski Soboti odvila tekma 31. kroga PLT, kjer je NŠ Mura gostila Radomlje. Srečanje se je končalo z remijem.

NŠ Mura - NK Kalcer Radomlje 1:1 (1:1)

(Daku 11m v 20. min, Sokler v 37. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Začetna enajsterica NK Kalcer Radomlje:

Črno-beli na zadnjih dveh tekmah niso izkoristili priložnosti, da bi se vključili v boj za tretje mesto. Po remiju v Domžalah so v domači Fazaneriji izgubili še proti Celjanom. Grofje imajo sedaj na tretjem mestu lestvice že devet točk naskoka, zato je precej bolj realen scenarij, da Sobočani upajo na scenarij, ko bi v evropska tekmovanja peljalo tudi četrto mesto Prve lige Telemach. Za takšen razplet pa potrebujejo zmage. Novo bodo pred domačim občinstvom napadali že danes, ko na prekmurski ravnici gostujejo Radomlje. Prepoved nastopa na današnji tekmi ima Žiga Kous.

Začetek tekme.

6. minuta: Prva priložnost za Radomlje. Šošić je sprožil z leve strani, vendar je Mihelak uspel ubraniti strel.

9. minuta: Do priložnosti so prišli sedaj tudi črno-beli, vendar je v akciji prekršek storil Klepač.

13. minuta: Radomlje stopnjuje pritisk. Sokler je po podaji M. Čuića poizkusil z glavo, tudi tokrat je Mihelak uspel ubraniti napad.

17. minuta: Enajstmetrovka! Padec Cipota v kazenskem prostoru, prekršek je naredil Nlandu. Mura ima priložnost za vodstvo.

19. minuta: Rumeni karton je prejel Nlandu.

20. minuta: GOOOLLL!!! Daku je izkoristil priložnost in zadel. Mura vodi 1:0

25. minuta: Novo priložnost so si priborili gosti, vendar neuspešno.

29. minuta: Menjava pri Muri. Daku je zaradi udarca zapustil igrišče. Namesto njega v igro vstopa Petković.

37. minuta: Po predložku Hrvoja se je v kazenskem prostoru znašel Sokler, ki je gostom priboril izenačenje. 1:1

45+4. minuta: Po podaji Šarića je do priložnosti prišel Kasalo, vendar žal brez zadetka.

45+6. minuta: Rumeni karton je prejel Tripi.

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

52. minuta: Kasalo je streljal z glavo, a brez zadetka. Ostaja 1:1.

57. minuta: Pritisk stopnjujejo domačini, a rezultat ostaja 1:1. Po nevarnem predložku so Radomljani tudi z nekaj sreče žogo odbili čez vrata Velića.

63. minuta: Rumeni karton je prejel Petković.

67. minuta: Menjava pri Muri. Iz igre odhaja Tripi, v igro prihaja Zličić.

69. minuta: Menjava pri Radomljah. Iz igrišča Cerar, na igrišče prihaja Ševelj.

75. minuta: Rumeni karton je prejel Hrvoj.

82. minuta: Menjava pri Radomljah. Iz igre odhajata Šošić in M. Čuić, na zelenico vstopata Štorman in F. Čuić.

88. minuta: Menjava pri Muri. Iz igre Klepač in Kasalo, v igro Šroler in Jovicevic.

89. minuta: Rumeni karton je prejel Korun.

90. minuta: Jovičević je sprožil drugi strel v okvir gola, a je bil prešibak za vratarja gostov.

90+1. minuta: Rumeni karton je prejel Jovicevic.

Konec srečanja.

V naslednjem krogu Mura odhaja v Sežano, tekma bo v soboto, 22. aprila, ob 17.30.