22.4.2023

Danes je bila na stadionu Rajka Štolfa v Sežani odigrana tekma 32. kroga PLT med ekipama NK CB24 Tabor Sežana in NŠ Mura. Tekma se je končala zmago črno-belih.

NK CB24 Tabor Sežana - NŠ Mura 1:2* (0:0)

(Klepač v 72. in 86. min, Zeljković v 87. min)

Začetna enajsterica NK CB24 Tabor Sežana: Koprivec, Stanković, Halilović, Kaleba, Ovsenek, Briški, Zeljković, Marasović, Korošec, Ndzengue, Šušnjara.

Začetna enajsterica  NŠ Mura: Mihelak, Kuzmić, Cipot, Kobie, Beganović, Maruško, Brkić, Šarić, Kasalo, Kous, Daku.

Sodniki: Slavko Vinčić (glavni sodnik), Tomaž Klančnik (1. pomoč), Andraž Kovačič (2. pomoč), Damjan Novarlić (4. sodnik), Rade Obrenović (5. sodnik), Jure Praprotnik (6. sodnik).

Delegat: Sandi Kranjec.

Murašem v spomladanskem delu tekmovanja igra ne steče, kot bi si želeli, saj so do sedaj slavili le dvakrat. Ob tem je zanimivo, da jim je uspelo premagati najboljši ekipi na lestvici: prvouvrščeno Olimpijo in drugouvrščen Maribor. Jim bo na današnji tekmi proti Taboru, ki se bori za obstanek, uspelo?

Začetek tekme.

9. minuta: Daku je streljal z razdalje, vendar je žoga poletela mimo vratnice.

17. minuta: Po lepem izigravanju obrambe Tabora po desni strani, slab zaključek Šarića, ki je grdo zgrešil. Minuto kasneje so domači imeli priložnost, a slab strel Zeljkovića Mihelaku ni povzročil težav.

27. minuta:  Priložnost za domače. Stanković je sprožil z razdalje, uspešno je posredoval Mihelak.

31. minuta: Lepa priložnost tudi na drugi strani. Za Muro je najprej streljal Maruško, a je Koprivec odbil žogo v kot. Minuto kasneje je po podaji iz kota z glavo poskušal Daku, vendar žoga mimo vrat.

Konec prvega polčasa, ki se je z nekaj priložnostmi na obeh straneh končal brez zadetkov. Rezultat 0:0.

Začetek drugega polčasa.

V 61. minuti iz igre odhajalo Brkic, Šarić in Kasalo, na igrišče Zličić, Tripi in Klepač.

V 66. rumeni karton za Beganovića, v 69 ga je prejel Cipot.

V 70. minuti z zelenice Marasović, v igro Vatovec.

72. minuta: GOOOOOOOOOL! Klepač je po preigravanju na robu kazenskega prostora sprožil poroti golu in z desnico krasno zadel. Mura vodi 0:1.

V 73. minuti še ena menjava. Iz igre Kous, v igro Jovićević.

75. minuta: Rumeni karton je prejel Tripi.

V 84. minuti menjava. Z igrišča Ndzengue, v igro Kouao.

85. minuta: Iz igre Šušnjara, na igrišče Zeljković.

85. minuta: GOOOOOOOOL! Po odličnem preigravanju Dakuja, ki se je v kazenskem prostoru otresel dveh nasprotnikov, podal Klepaču, ki je žogo brez problema spravil v mrežo.0:2

87. minuta: GOL! Zatresla se je tudi mreža črno-belih. Zeljković je zadel z roba kazenskega prostora.1:2

88. minuta: Iz igre Daku, na zelenico Balažic.

92. minuta: V sodniškem dodatku so črno-beli še enkrat zadeli. V prazen gol je zadel Zličić, a je bil zaradi prepovedanega položaja gol neveljaven. Tekma se je končala z rezultatom 1:2.

V naslednjem krogu tekmovanja se bo Mura v soboto, 29 aprila, na domači zelenici pomerila z Bravom.