Beltinčani po dveh porazih ponovno do zmage

23.4.2023

V soboto, 22. aprila, je bila v 26. krogu 2. SNL odigrana tekma med ekipama Beltinci Klima Tratnjek in Brinje Grosuplje. Beltinčani so na domačem igrišču slavili z 2:0.

ND Beltinci Klima Tratnjek – NK Brinje Grosuplje 2:0 (2:0)

(Pihler v 13. min, Ščernjavič v 16. min)

Začetna enajsterica ND Beltinci Klima Tratnjek:

Začetna enajsterica NK Brinje Grosuplje:

Sodniki: Jure Žagar (glavni sodnik), Matej Vojska (1. pomoč), Anej Kurež (2. pomoč).

Delegat: Drvarič Marjan.

Število gledalcev: 350

V sobotnem delu sporeda tekmovanja drugoligašev so se na prekmurski ravnici pomerili Beltinčani in Grosupeljčani. Gostitelji obračuna so se na domači zelenici pobirali po dveh zaporednih porazih, ko so jih po porazu z Rogaško premagali še nogometaši Aluminija. To sta bila tudi prva poraza zasedbe Damjana Gajserja v nadaljevanju sezone.

Po odsluženi kazni se je na zelenico vrnil Luka Sočič. Že v 13. minuti je najprej Rantaša po samostojni akciji zadel vratnico, za tem pa je Pihler sprožil z razdalje in za 1:0 premagal Šugića. Tri minute kasneje je po prodoru z leve strani v daljši vratarjev kot za 2:0 zadel Ščernjavič. Od 16. minute se rezultat ni spremenil, srečanje se je končala z zmago domačih 2:0.

Beltinčani se bodo v naslednjem krogu tekmovanja v nedeljo, 30. aprila 2023, v Lendavi pomerili z Nafto.

* Foto: arhiv Pomurec