23.4.2023

Nogometaši Mure so na včerajšnji tekmi 32. kroga PLT slavili v Sežani. Za uspeh črno-belih je bil dvakrat zaslužen Klepač. Prekmurci so po zmagi na petem mestu prehiteli Domžale, tako so njihove možnosti za uvrstitev v evropska tekmovanja spet večje.

Nogometaši Tabora so pokazali eno najboljših predstav v sezoni, a so spet ostali praznih rok, tako da ostajajo na zadnjem mestu prvenstvene razpredelnice. Murin napadalec Mihael Klepač je na tekmi dosegel oba gola za črno-bele in bil skupaj z zelo razpoloženim vratarjem Klemnom Mihelakom najzaslužnejši za uspeh.

Tekma se je začela z velikim pritiskom gostiteljev. Mura je bila prisiljena v obrambne naloge, ki pa jih je dobro opravljala. Da je v odlični dnevni formi, je v sedmi minuti pokazal njen vratar Mihelak, ki je ubranil močan strel Sache Marasovića. A ko se je otresla pritiska, je tudi sama nekajkrat ogrozila tekmečeva vrata.

Tudi na začetku drugega polčasa so imeli Sežanci premoč, a priložnosti niso izkoristili. V 72. minuti so po protinapadu Prekmurci povedli, Mihael Klepač je zadel po samostojni akciji in z natančnim strelom.

V 86. minuti je Mura dosegla še drugi gol. Po protinapadu je večino dela opravil Daku, na desni strani kazenskega prostora je lepo preigraval, potem pa nesebično podal do Klepača, ki mu ni bilo težko premagati Koprivca. Aleksander Zeljković je minuto pozneje z močnim in natančnim strelom spet dal nekaj upanja domačim, ki so po doseženem zadetku izvedli nov pritisk, a do konca srečanja nismo videli več golov. Tekma se je končala z zmago gostov z 1:2.

V naslednjem krogu tekmovanja se bo Mura v soboto, 29 aprila, na domači zelenici pomerila z Bravom.