Murska Sobota, 30.4.2023

Nogometaši Mure so v 33. krogu Prve lige Telemach doma izgubili proti Bravu z 0:1 (0:0) in doživela hud udarec v boju za mesta, ki vodijo v evropska tekmovanja.

Izbranci Dejana Grabića, ki je pogrešal kaznovana Amarja Beganovića in Kaija Cipota, so v večjem delu tekme pokazali premalo, kazen pa je sledila tik pred koncem tekme, ko je Martin Kramarič dosegel zmagoviti gol in sploh prvega Bravovega proti Muri v tej sezoni.

Ekipi v uvodu tekme nista izpeljali kake nevarnejše akcije, oboji so hitro izgubljali posest nad žogo, takšna, dokaj raztrgana, igra se je nadaljevala več kot pol ure, v 32. minuti je po kotu prvi na tekmi resneje poskusil Filippo Tripi, ki pa je bil precej nenatančen.

Uvod drugega dela je bil nekoliko živahnejši, a brez prave nevarnosti. V 58. minuti je poskusil Tamar Svetlin, strel Bravovega nogometaša pa je ukrotil Mihelak.

Bravo je v prvi minuti sodniškega dodatka zapravil prvo priložnost za zmago, ko je Denis Bušnja zadel le zunanji del mreže, v 94. minuti pa je Kramarič s strelom iz prve presenetil Klemna Mihelaka.

Mura bo v 34. krogu v torek gostovala v Mariboru.