Beltinčani kljub zadetku Kosija brez novih točk

3.5.2023

Danes se je v Športnem parku Beltinci odvila tekma 28. kroga 2. SNL, kjer so Beltinčani gostili Triglav Kranj in izgubili z 1:2.

ND Beltinci Klima Tratnjek - NK Triglav Kranj 1:2 (0:2)

(Gibson v 10. in 37. min; Kosi v 90. min)

Začetna enajsterica ND Beltinci Klima Tratnjek:

Začetna enajsterica NK Triglav Kranj:

Sodniki: Rađević Uroš (glavni sodnik), Sužnik Jure (1. pomoč), Jonke Mitja (2. pomoč).

Delegat: Žalik Danijel.

Število gledalcev: 300.

Rumeni kartoni: Kričković (12. min), Kaučič (30. min), Pihler (72. min), Magister (92. min).

Pred drugoligaši so le še trije krogi. Na prekmurski ravnici sta se danes spopadli ekipi Beltincev in Triglava. Kranjčani so v zadnjem dvoboju proti Bistrici še drugič zapored zapravili vodstvo. Še lepšo prednost pa so si v prekmurkem derbiju z Nafto priigrali Beltinčani, a se je Nafta po zadetkih Štrakla in Kralja pobrala ter prišla do izenačenja.

Gostje so v 10. minuti povedli. Po obrambi Zvera je odbito žogo v mrežo pospravil Gibson. V 37. minuti je po izgubljeni žogi domačih še enkrat zadel Gibson in povečal vodstvo na 0:2. V prvem polčasu so imeli domači nekaj lepih priložnosti, ki pa jih niso znali izkoristiti. Podobno kot v prvem polčasu domačim v drugem polčasu ni uspelo realizirati priigranih priložnosti vse do konca tekme, ko je zadel Kosi in tako zmanjšal zaostanek na 1:2, žal pa to ni bilo dovolj za nove točke. Četa Damjana Gajserja pa kljub porazu ostaja čvrsto na petem mestu.

V naslednjem krogu Beltinčani odhajajo v goste v Prevalje k ekipi Fužinar Vzajemci, tekma bo v soboto 13. maja ob 17. uri.