Nafta slavila v Dekanih

5.5.2023

Včeraj se je v Športnem parku Dekani odvila tekma 28. kroga 2. SNL, kje sta se pomerili ekipi Jadran Dekani in Nafta, slednji so na koncu srečanja slavili z 1:3.

NK Jadran Dekani - NK Nafta 1903 1:3 (0:1)

(Oštrek v 28. in 11m v 81. min, Panić v 56. min, Sulejmanović v 76. min)

Začetna enajsterica NK Jadran Dekani: Gabrić, Kremenović, Panić, Klavora, Vitezica, Šehić, Zonta, Owusu, Rudonja, Fortuna, Cukjati.

Začetna enajsterica NK Nafta 1903:

Sodniki: Blaž Bezjak (glavni sodnik), Aleksander Burjan (1. pomoč), Robert Šprah (2. pomoč).

Delegat: Otmar Komel.

Število gledalcev: 80.

Rumeni kartoni: Papp (55. min), Urh (57. min).

Nafta se je na najdaljše gostovanje sezone odpravila po nove prepotrebne točke, ki jih potrebuje za utrditev in ohranitev šestega mesta na lestvici.

Gostje so v 28. minuti srečanja v Dekanih povedli. Žogo je v mrežo pospravil Oštrek. Preostanek prvega polčasa ni nobeni strani več uspelo izpeljati akcije in zadeti. V drugem polčasu so gostitelji v 56. minuti izenačili, gol za domače je zadel Panić. Lendavčani so prevzeli krmilo in v 76. minuti srečanja ponovno povedli z zadetkom Sulejmanovića ter v 81. minuti z enajstmetrovko, ki jo je zadel Oštrek, le še potrdili vodstvo. Srečanje, ki je bilo odigrano v gosteh pri ekipi Jadran Dekani, se je zaključilo z zmago modro-belih in rezultatom 1:3.

V naslednjem krogu se bo lendavska Nafta pomerila z Roltek Dobom, tekma bo v petek, 12. maja, ob 19. uri.