Murašice postale pokalne prvakinje

6.5.2023

Danes se je na stadionu Z dežele v Celju odvila tekma finala ženskega pokala med ŽNK Olimpija Ljubljana in ŽNK Mura Nona, kjer so Sobočanke osvojile pokalni naslov. Za Prekmurke, ki bodo za lovoriko prejele 20 tisoč evrov, je to že deseti naslov.

ŽNK Olimpija Ljubljana - ŽNK Mura Nona 1:3 (0:0)

(Matos v 54. min, Korošec v 84. min, Rogan v 93. min, Rakovec v 95. min)

Začetna enajsterica ŽNK Olimpija Ljubljana: Jovana Petrović, Izabela Križaj, Zala Balažic, Maja Dimitrijević, Zala Vindišar, Barbara Kralj, Tatiana Georgiou, Urška Bratuša, Manja Rogan, Sara Makovec, Ana Milović.

Začetna enajsterica ŽNK Mura Nona:

Sodniki: Tozan Mateo (glavni sodnik), Habibović Adis (1. pomoč), Jug Tadej (2. pomoč) , Jerič Anže (4. sodnik) , Ponis Roberto (5. sodnik) , Kordež Grega (6. sodnik).

Delegat: Levačič Danilo.

Število gledalcev: 1000.

Začetek pokalnega finala.

7. minuta: Kaja Korošec je s podajo v prostor zaposlila Josy Matos, ki je z desne strani sprožila v daljši kot, Jovana Petrović pa je žogo preusmerila izven okvirja vrata. V nadaljevanju akcije je ljubljanska vratarka ujela podajo Anje Eferl.

15. minuta: Prvo posredovanje Ive Kocijan, Mariborčanka v golu Mure je prestregla predložek z desne strani igrišča.

29. minuta: Tatiana Georgiou je udarila z velike razdalje, merila pod prečnik, a je žoga ob posredovanju Ive Kocijan oplazila okvir domačih vrat.

39. minuta: Rumeni karton je prejela Tatiana Georgiou.

45. minuta: Priložnost za Murašice tik pred koncem prvega polčasa, ljubljanska obramba je pozabila na Kajo Korošec, ki pa ob oddaljenejši vratnici ni ujela predložka Špele Kolbl.

Konec prvega polčasa.

54. minuta: Gol! Lea Dolinar je s podajo v prostor zaposlila Josy Matos, ki je bila prehitra za ljubljansko obrambo, s strelom preko vratarke pa je nato suvereno premagala še Jovano Petrović. 0:1

57. minuta: Menjava pri Olimpiji. Barbara Kralj je svoje mesto prepustila Barbari Kralj.

64. minuta: Menjava pri Murašicah. Tija Šoštarič Karič je v enajsterici Mure zamenjala Laro Klopčič.

66. minuta: Menjava pri Murašicah. Anjo Eferl je zamenjala Živa Rakovec.

72. minuta: Menjava pri Olimpiji. Ema Erman je zamenjala Zalo Balažic.

78. minuta: Rumeni karton je prejela Lea Dolinar.

81. minuta: Menjava pri Murašicah. Josy Matos in Leo Dolinar sta zamenjali Kaja Horvat in Margita Vasović.

84. minuta: Gol! Sobočanke so v močnem nalivu izpeljale hiter protinapad. S podajo v prostor ga je pričela Kaja Korošec, Štajerka pa je nato izkoristilo podajo Špele Kolbl in dobila soočenje z Jovano Petrović. 0:2

85. minuta: Rumeni karton je prejela Manja Rogan.

86. minuta: Tekma je prekinjena zaradi močnega naliva in toče.

92. minuta: Menjava pri Olimpiji, Neva Kumalić je zamenjala Urško Bratuša.

93. minuta: Gol! Manja Rogan je natančno izvedla prosti strel in znižala prednost Murašic. 1:2

95. minuta: Gol! Špela Kolbl je v peti minuti podaljška prodrla po desni, Margita Vasović je s peto zapretila ob bližnji vratnici, Jovana Petrović je strel odbila, a zgolj do Kaje Korošec, ki je žogo poslala do Žive Rakovec, ta pa je z golom 1:3 odločila finale.

97. minuta: Rumeni karton je prejela Lucija Sok.