7.10.2023

V soboto, 7. oktobra, je bila v Ljudskem vrtu v Mariboru odigrana tekma 12. kroga Prve lige Telemach med Mariborom in Muro, kjer so bili črno-beli poraženi 3:1.

NK Maribor - NŠ Mura 3:1 (2:1)

(Repas v 30. min, Shabanhaxhaj v 32. min, Soudani v 46. min; Lorber v 52. min)

Začetna enajsterica NK Maribor:

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Sodniki:Rade Obrenović (glavni sodnik), Manuel Vidali (1. pomoč), Matej Vojska (2. pomoč), Denis  Halilović (4. sodnik), Asmir Sagrković (5. sodnik), Jure Praprotnik (6. sodnik).

Današnji štajersko-prekmurski derbi bo še posebej zanimiv, saj se je na klop vijoličnih vrnil Ante Šimundža, ki je v preteklosti Muro popeljal do zgodovinskega uspeha.

Začetek tekme.

7. minuta: Prvi obetavnejši napad črno-belih. Po prodoru je streljal Shabanhaxhaj, a je vratar Jug žogo brez večjih težav odbil.

13. minuta: Priložnost za Muro. Po podaji s kota je z glavo streljal Poleta, Jug je ubranil.

21. minuta: Po prekršku nad Jovićevićem je rumeni karton prejel Ignacio Guerrico.

30. minuta: GOL! Po lepi akciji po desni strani je Lorber našel Repasa, ki je žogo pospravil za hrbet Mihelaka in poskrbel za vodstvo domačih. 1:0

32. minuta: GOOOOOL! Shabanhaxhaj je s samostojno akcijo in natančnim strelom poskrbel za hitro izenačenje. 1:1

38. minuta: Nevaren strel Soudanija z glavo, ki je namučil Mihelaka.

45+1. minuta: GOL! Pred koncem prvega polčasa je v sodniškem dodatku za povišanje vodstva zadel razpoloženi Soudani. 2:1

Konec prvega polčasa.

Začetek drugega polčasa.

52. minuta: GOL. Domači so povišali vodstvo. Svoj prvi gol za Maribor je dosegel Lorber. 3:1

56. minuta: Trojna menjava pri Muri. Iz igre Proleta, Jovičević in Dobrovoljc, v igro Sadriu, Spasojevič in Morris.

65. minuta: Menjave tudi pri Mariboru. Z igrišča Kolar in Soudani, v igro Laušić in Iličić.

71. minuta. Dvojna menjava pri Muri. Iz igre Maroša in Trontelj v igro Tripi in Šarič.

79. minuta: Rumeni karton si je prislužil Pihler.

81. minuta: Menjava pri Mariboru. Iz igre Žinič, v igro Strajnar.

84. minuta: Rumeni karton za vratarja Juga.

85. minuta: Lepa priložnost za Muro. Po podaji Shabanhaxhaja je z glavo streljal Maruško, a žoga preko gola.

89. minuta: Menjave pri domačih. Iz igre Lorber in Castro, v igro Vrhovec in Rafiu.