10.3.2024

V 25. krogu Prve lige Telemach na domači Fazaneriji sta se med sabo pomerila NŠ Mura in NK Olimpija Ljubljana. Tekma se je končala z remijem 1:1.

NŠ Mura - NK Olimpija Ljubljana 1:1 (1:0)

(Čakš v 2. min; Lasickas v 50. min)

Začetna enajsterica NŠ Mura: Raduha, Pucko, Sadriu, Antolin, Kous, Tripi, Lamy, Proleta, Kurtović, Nuhanović, Čakš

Začetna enajsterica NK Olimpija Ljubljana: Pintol, Jorge Silva, Ratnik, Muhamedbegović, Lasickas, Agba, Elšnik, Doffo, Raul, Brest, Pedro Lucas

Za hitro vodstvo Mure v Fazaneriji je s svojim prvencem za črno-bele poskrbel Robert Čakš v 2. minuti. Pintol mu je sprva strel ubranil, v drugo pa je Čakš uspel pospraviti žogo v mrežo. Malce je bilo potrebno počakati na potrditev, saj je ob začetku akcije na tleh obležal Muhamedbegović, ki bi mu naj na peto stopil ravno Čakš.

Lasickas je v 11. minuti dobil rumeni karton, saj je s prekrškom preprečil protinapad Lamyja. V 19. minuti je še po enem kotu Nuhanovića z glavo streljal Proleta, a je za malo mimo vrat zgrešil gol. V 22. minuti je Jorge Silva dobil rumeni karton, saj je z rokama na tla spravil Antolina.

V 26. minuti so gosti dobili priložnost za zadetek s prostega strela po prekršku Antolina, vendar je žoga letela mimo vrat. Po minuti dodatka se je prvi polčas končal z rezultatom 1:0 za domače.

V drugem polčasu je Brest v 50. minuti prodrl mimo Prolete po levi strani in oddal žogo do Lasickasa, ki ga ni nihče pokril, sam pa je sprožil z desnico, žoga pa se je od vratnice odbila v mrežo in tako rezultat izenačil.

V 57. minuti je pri domačih sledila dvojna menjava pri Muri, kjer sta Maroša in Trontelj zamenjala Čakša in Kousa. Po dolgem času je sledila dobra akcija Mure, ko se je Maroša na desni strani priboril do žoge, jo podal do Trontlja, ta je poslal predložek do Lamyja, ki je takoj streljal z desnico, a poslal žogo prek vrat.

V 65. minuti je pri gostih prav tako sledila dvojna menjava, kjer sta Motika in Posavec šla v igro namesto Agbe in Bresta. Sledile so menjave še v 73. minuti ko je Durdov šel v igro namesto Pedra Lucasa ter pri domačih Turudija in Kasalo namesto Antolina in Lamyja.

Po več nevarnih strelih in akcijah gostov je v 82. minuti sledila menjava pri Olimpiji, kjer je Boultam zamenjal Raula. Potem ko je na tleh obležal Sadriu v 86. minuti, je Olimpija nadaljevala z akcijo in ni želela predati žoge Muri, zato so ugovarjali na domači klopi, povsem nasprotnega mnenja pa so bili na klopi gostov, posledično je prišlo do besednega dvoboja in manjšega prerivanja.

V zadnjih minutah in dodatku tekme so domači imeli nekaj priložnosti, a se je tekma po štirih minutah dodatka končala z remijem 1:1.

Olimpija je bila v drugem polčasu boljši nasprotnik, Mura pa je precej popustila. Ljubljančani so znani po tem, da v prvi ligi v zadnjih petnajstih minutah dajejo največ zadetkov, vendar pa obramba domačih na čelu z Raduho novega gola več ni dopustila, malce pa ji je pomagal tudi trener Zeljković, ki je nerazumljivo iz igre potegnil Raula ravno takrat, ko je bil najbolj nevaren.