Mura po enajstmetrovkah v polfinale pokalnega tekmovanja

3.4.2024

V četrtfinalu Pokala Slovenije so se danes, 3. aprila, na koprski Bonifiki pomerili nogometaši Kopra in Mure. Muraši so po streljanju enajstmetrovk premagali Koper in se uvrstili v polfinale pokalnega tekmovanja.

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Prvi polčas četrtfinalnega obračuna Pokala Pivovarna Union je postregel z veliko neizkoriščenih priložnosti, predvsem na strani Kopra, a je po zaslugi izjemne obrambe Mihelaka minil brez zadetkov. V 39. minuti si je Prce zaradi prekrška nad Antolinom prislužil rumeni karton.

Drugi polčas se je začel z nespremenjenima enajstericama. V 47. minuti je porumenel Lamy, ki je podrl Sidibeja. V 57. minuti trojna menjava na strani črno-belih. Pucka, Maruška in Lamyja so zamenjali Kyziridis, Tripi in Trontelj.

V 76. minuti so domačini povedli. Z diagonalnim strelom je za vodstvo 1:0 Omladič z levico premagal Mihelaka.

Dvojna menjava pri Kopru. V 78. minuti sta Omladiča in Nkadaja zamenjala Jelenič in Sule. Minuto kasneje tudi menjava pri Muri. Namesto Antolina je v igro vstopil Čakš.

V 80. minuti je porumenel Maroša, v 81. minuti pa si je rumeni karton prislužil Tripi.

Po podaji iz kota so črno-beli v 84. minuti izkoristili priložnost in izenačili. Maroša je podaljšal predložek, za izenačenje na 1:1 pa je poskrbel Sadriu. V 87. minuti je bila Mura na pragu preobrata, a je lepo priložnost s prehitrim strelom zapravil Čakš.

V 89. minuti je porumenel Sadriu. V 90. minuti sta Lauš in Čustović na zelenici zamenjala Tomeka in Osujija.

Po koncu rednega dela tekme je ob izenačenju 1:1 sledil podaljšek.

V 97. minuti je Kousa zamenjal Šarić. V 104. minuti pa je v igro namesto Sidibeja vstopil Mittendorfer.

V 118. minuti je porumenel Palčič.

V podaljšku ni bilo zadetkov, tako so o zmagovalcu odločale enajstmetrovke.

Muraši so po streljanju enajstmetrovk premagali Koper. Pri enajstmetrovkah so bili za Muro uspešni Nuhanović, Jovićević, Kyziridis, Šarić in Trontelj. Strel Kurtovića je Koprivec obranil.

Rogaški in Gorici, ki sta si že zagotovili mesto v polfinalu Pokala Pivovarna Union, so se tako pridružili še nogometaši Mure. Zadnji polfinalist bo znan jutri, ko se bodo pomerili še Beltinci Klima Tratnjek in Ilirija 1911.