Matic Klemenčič s samimi zmagami do prvega mesta

16.4.2024

V Mariboru je v soboto, 13. aprila 2024, v organizaciji Judo kluba Branik potekal memorial v spomin na Ota Baumgartna. Na 63. Memorialu za Baumgartnov pas se je z vsemi zmagami na ippon in osvojenim prvim mestom izkazal Matic Klemenčič. Odlično so nastopili tudi ostali predstavniki soboškega judo kluba.

V Mariboru je potekal že 63. Baumgartnov memorial. Oto Baumgartner je bil med prvimi v Sloveniji, ki je začel z judom. Na tekmovanju je nastopilo 240 tekmovalk in tekmovalcev iz 48 klubov in petih držav, in sicer iz Slovenije, Hrvaške, Avstrije, Srbije in Madžarske.

Za Judo kluba Murska Sobota se je prvič v starostni kategoriji članov v kategoriji do 73 kg predstavil Aljaž Pertoci, ki je osvojil 9. mesto.

Pr kadetih se je se je z vsemi zmagami na ippon izkazal Matic Klemenčič, ki je v kategoriji do 90 kg osvojil 1. mesto. Po poškodbi pa je prvič nastopil Klemen Vinkovič, ki je v kategoriji do 90 kg osvojil 2. mesto. Oskar Balažic je z odličnimi borbami a z malce smole pristal na 5. mestu v kategoriji do 81 kg.