OSTALI ŠPORTI

Zmagi v Radencih v Srbijo in Hrvaško, Slovenci povprečno

Radenci, 9.2.2012

Prejšnji teden se je T&T Teniškem centru v Radencih odvijal mednarodni teniški turnir za dekleta in fante do 18 leta starosti »Radenci 2012«. Pri fantih je zmagal Srb Goran Marković, pri dekletih pa Hrvatica Ana Konjuh. Slovenski predstavniki razen pri dvojicah za dekleta niso dosegli vidnejše uvrstitve.

Na turnir se je prijavilo 207 igralcev iz kar 27 držav. Na turnirju je bilo prostora samo za 32 igralcev in 32 igralk, prav toliko pa tudi v kvalifikacijah. Turnir so organizatorji bili zaradi prevelikega števila prijav primorani odigrati tudi v sosednji Avstriji v Bad Radkersburgu. Na turnirju so se odigrale tudi dvojice, bilo je 14 parov pri dekletih in 15 parov pri fantih. Na turnirju se je odigralo 139 tekem in porabilo 465 žog ter v enem tednu cca 250 ur igranja.

"Turnir je za Pomurje sila pomemben, saj lahko mladi pomurski igralci vidijo in hkrati v živo primerjajo svoje znanje z njihovim in tako dobijo večjo motivacijo za njihov razvoj. Saj so to le igralci, ki so na zadnji stopnički pred profesionalnim igranjem tenisa. Škoda je, da letos ni nastopil noben pomurski tenisač, saj noben od potencialnih kandidatov ne izpolnjuje pogojev za igranje na tako visokem nivoju. Zelo vesel sem, da se je Djordje Djoković, brat velikega teniškega asa Novaka Djokovića, odvzval mojemu povabilu in je zaigral na našem turnirju," je povedal organizator in direktor turnirja Jernej Jakopina.

Slovenci povprečno, posamični zmagi v Srbijo in Hrvaško

V kvalifikacijah je zaigralo 26 deklet (od tega 10 Slovenk) in 32 fantov (od tega 12 Slovencev). V glavni turnir sta se uvrstila le Urh Domiter Kranjc (Ptuj) in Rok Sitar (ŽTK Maribor) pri fantih. Pri dekletih pa nobena od Slovenk. V glavnem turnirju je nastopilo 32 fantov (od tega 5 Slovencev) in 32 deklet (od tega 5 Slovenk). Prvič v zgodovini tega turnirja, ki v Radencih poteka že sedmo leto, se je zgodilo, da bi pri ženskah in pri fantih Slovenci imeli prva nosilca turnirja. Skupaj je na turnirju zaigralo 122 igralcev iz 27 držav.

Od leve proti desni: Darya Kasatkina, Ana Konjuh in Jernej Jakopina

Med Slovenci so najdlje napredovali Eva Zagorac (ŽTK Maribor) pri dekletih in pri fantih Rok Sitar (ŽTK Maribor), Blaž Bizjak (AS Litija), Aljaž Cajzek (Rogaška), Urh Domiter Kranjc (Ptuj), vsi le v drugo kolo. V posamezni kategoriji pri fantih je turnir osvojil Goran Marković (Srbija/3), saj je v finalu premagal Marka Goleš Babiča (Hrvaška/4) 64 76(7). Pri dekletih pa je to pripadlo še ne 15-letni Hrvatici Ani Konjuh, ki je premagala tretjo nosilko Rusinjo Darya Kasatkino, prav tako petnajstletnico.

Od leve proti desni: Goran Marković, Jernej Jakopina in Mark Goleš Babič

Pri dvojicah v ženski kategoriji pa je pripadel turnir češko-hrvaški navezi Vendula Zovincova/Ana Konjuh, ki sta v finalu premagali slovensko navezo Maša Marc/Eva Zagorac 62 61. V moški konkurenci sta bila najboljša Hrvata Ante Borovina/Marko Goleš Babič, ki sta po izenačenem dvoboju premagala dvojčka iz Črne gore Ivana in Igora Saveljića 64 64.

Jakopina: Kvaliteten turnir, razočaran nad slovenskimi igralci

"Zelo sem zadovoljen z udeležbo turnirja, saj je letošnji turnir bil najboljše udeležen in po kvaliteti zelo dobro odigran. Razočaran sem le nad slovenskimi igralci, ki bi lahko prišli dlje kot do drugega kola. Izjemno sem vesel, saj so bili igralci zelo zadovoljni z našo organizacijo, prijaznostjo in kvaliteto turnirja, kar je zame in moj organizacijski odbor še večji motiv za naslednjo leto," so bile po koncu besede prvega moža turnirja.

Od leve proti desni: dvojčka Savljević, Mark Goles Babič in Ante Borovina

Od leve proti desni: Maša Marc, Eva Zagorec, Vendula Zovincova in Ana Konjuh

Prejšnji teden se je T&T Teniškem centru v Radencih odvijal mednarodni teniški turnir za dekleta in fante do 18 leta starosti »Radenci 2012«.

»Turnir je za Pomurje sila pomemben, saj lahko mladi pomurski igralci vidijo in hkrati v živo primerjajo svoje znanje z njihovim in tako dobijo večjo motivacijo za njihov razvoj. Saj so to le igralci, ki so na zadnji stopnički pred profesionalnim igranjem tenisa. Škoda je, da letos ni nastopil noben pomurski tenisač, saj noben od potencialnih kandidatov ne izpolnjuje pogojev za igranje na tako visokem nivoju. Zelo vesel sem, da se je Djordje Djoković, brat velikega teniškega asa Novaka Djokovića, odvzval mojemu povabilu in je zaigral na našem turnirju,« je povedal organizator in direktor turnirja Jernej Jakopina.

Med Slovenci so najdlje napredovali Eva Zagorac (ŽTK Maribor) pri dekletih in pri fantih Rok Sitar (ŽTK Maribor), Blaž Bizjak(AS Litija), Aljaž Cajzek (Rogaška), Urh Domiter Kranjc (Ptuj), vsi le v drugo kolo. V posamezni kategoriji pri fantih je turnir osvojil Goran Markovič (Srbija/3), saj je v finalu premagal Marka Goleš Babiča (Hrvaška/4) 64 76(7). Pri dekletih pa je to pripadlo še ne 15-letni Hrvatici Ani Konjuh, ki je premagala tretjo nosilko Rusinjo Darya Kasatkino, prav tako petnajstletnico.

»Zelo sem zadovoljen z udeležbo turnirja, saj je letošnji turnir bil najboljše udeležen in po kvaliteti zelo dobro odigran. Razočaran sem le nad slovenskimi igralci, ki bi lahko prišli dlje kot do drugega kola. Izjemno sem vesel, saj so bili igralci zelo zadovoljni z našo organizacijo, prijaznostjo in kvaliteto turnirja, kar je zame in moj organizacijski odbor še večji motiv za naslednjo leto,« so bile po koncu besede prvega moža turnirja.