https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

LOKALNO

Pogodba podpisana, začenja se druga faza prenove Noršinske ulice

Murska Sobota, 30.04.2025 ob 14:00  

V Mestni občini Murska Sobota se nadaljuje pomembna infrastrukturna investicija. Danes sta župan Damjan Anželj in predsednik uprave podjetja Pomgrad d.d. Iztok Polanič podpisala pogodbo za izvedbo gradbenih del v okviru 2. faze projekta celovite obnove Noršinske ulice. Gre za enega ključnih projektov na področju cestne infrastrukture v občini, saj Noršinska ulica sodi med najbolj dotrajane prometne povezave v mestu.


Ob podpisu pogodbe je župan Anželj izpostavil, da projekt prinaša več kot zgolj obnovo cestišča, saj vključuje tudi ureditev površin za pešce in kolesarje, kar pomeni pomemben korak k boljši prometni varnosti in trajnostni mobilnosti. Projekt je razdeljen na tri faze, prva pa je bila uspešno zaključena v spomladanskem času. V njenem okviru je bil obnovljen odsek od Ekonomske šole Murska Sobota do križišča Noršinci–Rakičan.

Druga faza projekta se bo začela po prvomajskih počitnicah in zajema rekonstrukcijo odseka lokalne ceste od križišča Noršinske ulice z odcepom na Cvetkovo ulico do začetka naselja Rakičan. Mestna občina je bila zaradi dotrajanosti mostu čez reko Ledavo primorana ta del ceste zapreti že sredi februarja, kar je še dodatno poudarilo nujnost izvedbe nadaljnjih del.

Zaključek 2. faze je predviden do konca novembra letos, ob tem pa bo vzpostavljena zvezna kolesarska povezava med Mursko Soboto in Rakičanom v skupni dolžini 1,63 kilometra. Ta bo pomembno prispevala k izboljšanju prometnih povezav za lokalne prebivalce, hkrati pa spodbudila bolj trajnostne oblike mobilnosti.

    Fotogalerija

    Komentarji

    1. gost
      30.04.2025 ob 14:34 gost

      Če je denar se bo delalo hitto ,ce pa denar obćini primanjkuje se bodo dela zavlačevala ! Vse je v denarju ! Isto tako je bilo v prvi fazi !

      0 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    2. gost
      30.04.2025 ob 17:45 123 gost

      Če ste slikali to cesto zakaj niste opozorili kolesarja ki je bil na napačni strani ,tega pač novinarji ne vidijo

      4 1 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    3. gost
      30.04.2025 ob 18:25 gost

      Aneksi do prišli poznej

      3 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    4. gost
      01.05.2025 ob 14:06 Geza gost

      Norsinska cesta Popolnoma nesposobni na obc INI od župana doli delajo se norca znaš občanov MS če ste Nej sposobni se umaknite pravi paraziti žal mi je za moj glas zupani

      0 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino
    5. gost
      01.05.2025 ob 15:51 Nika Debelajsa Kovač gost

      E to pa tako ne gre! MOje fajtanje je treba plačat ali kako vi mislite? Torej je treba pač varčevati na kakih projektih

      0 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.