GLOBALNO
Danes dopoldne so se stresla tla
Danes, 5. maja 2025 ob 11.16 po lokalnem času, so seizmografi zabeležili šibek potres z magnitudo 0,9, ki se je zgodil približno 2 kilometra severovzhodno od Logatca. Potres je nastopil na globini 16 kilometrov.
Dogodek je bil zaznan samodejno in podatki o njem še niso bili preverjeni s strani seizmologa. Gre torej za začetno analizo, ki jo je pripravila avtomatska seizmološka mreža, zato obstaja možnost manjših odstopanj pri določitvi natančne lokacije, globine ali magnitude.

Vir: ARSO potresi
Za zdaj ni poročil o gmotni škodi ali poškodbah.
* Slika je simbolična
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.


Teleta na tem portalu, potres, gasilci, bogoslužje to so vaše teme