https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

GLOBALNO

Stresla so se tla

30.05.2025 ob 9:30  

Včeraj ob 21.51 po lokalnem času so seizmografi državne mreže zaznali rahel potres z magnitudo 1,1.


Po podatkih Urada za seizmologijo je bilo nadžarišče potresa približno 4 kilometre jugovzhodno od Topolšice, na zemljepisni širini 46,38° severno in dolžini 15,06° vzhodno.

Zaradi nizke magnitude prebivalci potresa večinoma niso občutili, prav tako ni bilo poročil o škodi na objektih ali infrastrukturi.

Takšni manjši potresi so v Sloveniji razmeroma pogosti in običajno ne predstavljajo nevarnosti. Vseeno pa služijo kot opomnik, da živimo na območju, kjer seizmična dejavnost ni izključena.

FOTO: GOV.si

    Fotogalerija

    Komentarji

    1. gost
      30.05.2025 ob 11:00 123 gost

      Edino kar obvladate

      0 0 replyOdgovori Prijavi neprimerno vsebino

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.