FOTO in VIDEO: Grad v prekmurskem derbiju premagal Rakičan

Grad, 2.4.2012

Nedeljsko popoldne je ob igrišče NK Grada privabilo okrog 500 ljubiteljev nogometa, ki so videli novo zmago domačih v 3. SNL vzhod.

Grad : Rakičan 3:1 (2:0)

Strelci: 1:0 Vurcer G.(19-avg.), 2:0 Zilić S.(41), 2:1 Karas M.(69), 3:1 Stošić N.(80)

Gledalcev: 500

Grad: Klemenčič, Krauthaker, Gaber, Horvat, Gabor, Sajko, Gorinšek, Vrabelj, Zilić, Stošić.

Rakičan: Vuzem, Žekš, Godvajs, Piberčnik (Kerec), Karas, Gruškovnjak (Tkalec),  Slavič, Bencak, Duh, Vurcer, Palfi.

Začetek tekme ni postregel z atraktivno igro, saj smo zabeležili le en poskus igralcev Rakičana iz prostega strela s 17. metrov, a mimo vrat. V 18. minuti pa veselje domačih, Arsič je prodrl po desni strani, podal v sredino, kjer je nespretno posredoval obrambni igralec Rakičana Grega Vurcer, ki je žogo pospravi v lastno mrežo. V 25. minuti je Godvajs lepo streljal z glavo, a zgrešil vrata domačih. V 28. minuti še en poskus gostov, a prosti strel z desne strani je zletel mimo vrat. Za domače so poskušali še v 33. minuti Gorinšek, v 37. Stošič in v 38. Zilić, ki se je sam znašel pred vratarjem, a ustrelil mimo vrat.

Nato pa v 39. minuti prekršek za domače na 25. metrih z leve strani, Arsič je podal v sredino, Zilić pa je z glavo zadel za 2:0. Nato je sledila še lepa priložnost Stošiča v 43. minuti, a so gostje žogo z gol črte izbili v polje.

Drugi polčas so igralci Rakičana začeli agresivneje, a domači so si ustvarili nekaj priložnosti iz protinapadov. V 55. minuti akcija Zilić - Arsič, a Žekš je prekinil akcijo s prekrškom in dobil rumeni karton. V 57. minuti je sledil prosti strel za domače z okrog 20. metrov z desne strani, Stošič je podal, Arsič pa z lepe priložnosti streljal prek vrat. Tudi igralci Rakičana z dveh prostih strelov niso zadeli v polno vse do 67. minute, ko je odbito žogo od prečke po prostem strelu v mrežo domačih pospravil Karas za 2:1.

Nato je sledila odprta igra, polpriložnosti so se vrstile na obeh straneh, še najlepšo je zaprail Krpič, ko mu je po samostojnem prodoru podal Sajko, a žoga je zletela čez vrata Rakičana. V 80. minuti so domači povedli s 3:1, kar je bil na koncu tudi končni rezultat tekme. Gorinšek je pobegnil po desni strani, podal v sredino, kjer je bil najspretnejši Stošič. Sledili sta še dve lepi priložnosti za domače v zaključku tekme, a sta Stošič in Krpič bila nenatančna.

Besedilo: Silvester Železen