KOŠARKA
 
										Pomurci vodilni na lestvici pred finalom državnega prvenstva v košarki 3x3
Ljubljanske Stožice bodo v petek, 9. avgusta, v znamenju vrhunske košarke. Dan se bo začel s finalnim turnirjem državnega prvenstva v košarki 3x3, zaključil pa s spektaklom med Slovenijo in Nemčijo, aktualno svetovno prvakinjo, v dvorani ob 20.15.
Na zunanji ploščadi pred dvorano se bo čez dan odvijal finale državnega prvenstva v košarki 3x3, kjer v članski konkurenci po rednem delu vodi ekipa 3x3 Pomurje. Ekipo sestavljajo Leon Zver, Aljaž Sovič, Aljaž Škof in Niko Bačvić, ki že drugo leto zapored napadajo naslov najboljših v državi.
Letos se je tekmovanja udeležilo 39 ekip, turnirji pa so potekali v Portorožu, na Vrhniki, v Murski Soboti, Žireh in Rimskih Toplicah. V članski konkurenci se bo za naslov prvaka potegovalo 12 najboljših ekip, medtem ko bo prvak prvič okronan tudi v šestih mladinskih in ženskih kategorijah.
Leon Zver
Kapetan ekipe 3x3 Pomurje Leon Zver poudarja: »Po zelo uspešnem rednem delu nas čaka le še veliki finale. Napadamo naslov državnega prvaka, kar bi bila velika potrditev našega dolgoletnega dela. Vabimo vse navijače in podpornike, da nas pridejo spodbujat – ogledi so brezplačni in vzdušje bo zagotovo izjemno.«
Zaključni boji bodo na sporedu v petek popoldne pred Telemachovim spektaklom in si jih bo mogoče ogledati tudi v neposrednem prenosu na Šport TV.
FOTO: KZS, arhiv kluba
Fotogalerija
 
				Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.


