LOKALNO
VIDEO: Akademik, diplomat, Prekmurec – zdaj tudi z zapisom v kamnu
V Dolnjih Slavečih so slovesno odkrili spominsko ploščo akademiku Antonu Vratuši – borcu, politiku, diplomatu in slovenistu, ki je s svojim delom zaznamoval tako domačo pokrajino kot tudi državno in mednarodno zgodovino. Ploščo so postavili v njegovi rojstni vasi, kot trajni opomin na moč znanja, poguma in predanosti narodu.
Antonu Vratuši, rojenemu leta 1915 v Dolnjih Slavečih, je bilo posvečeno ganljivo kulturno in zgodovinsko obarvano dopoldne. Bil je doktor slavistike, interniranec fašističnih taborišč, borec NOB, dolgoletni direktor Inštituta za narodnostna vprašanja in nekdanji predsednik Izvršnega sveta SR Slovenije. Plošča na njegovem rojstnem domu predstavlja simbol spoštovanja do dediščine, ki jo je pustil za seboj. Dogodka so se udeležili predstavniki lokalne skupnosti, znanstveniki, veterani in člani Vratuševe družine.
V prostorih Mladinskega informativnega in svetovalnega centra Murska Sobota so v teh dneh obeležili 30-letnico delovanja TOM telefona. S svojo brezplačno, anonimno in zaupanja vredno pomočjo je TOM telefon v treh desetletjih postal pomembna točka opore za mlade v stiski. Ob jubileju so pripravili razstavo, pogovore z mladimi ter predstavili konkretne primere dobrih praks.
Vse to in še več si lahko ogledate v Pomurskem dnevniku, ki ga pripravljajo kolegi na Televiziji IDEA.
Foto: Niko Čergöli
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.


Kje je pa mali Milan?