https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

LOKALNO

FOTO: Dijaki raziskovali bogastvo življenja ob reki Ledavi

Murska Sobota, 16.10.2025 ob 13:00  

V sredo, 8. oktobra 2025, so dijaki 3. letnika Gimnazije Murska Sobota, ki obiskujejo izbirna predmeta biologija in kemija, izvedli terensko raziskovanje ob reki Ledavi. 


Dogodek je potekal v okviru projektov Life2Rivers in Ekošola, katerih glavni cilj je ozaveščanje mladih o pomenu ohranjanja narave in vodnih ekosistemov.

Dijaki so z navdušenjem raziskovali bogato biodiverziteto v in ob reki, spoznavali značilne rastlinske in živalske vrste ter se učili o vplivu okolja na kakovost vode in življenje v njej. 

S tovrstnimi aktivnostmi šola krepi naravoslovno znanje in spodbuja odgovoren odnos do okolja. Mladi raziskovalci so še enkrat dokazali, da lahko prav z radovednostjo, sodelovanjem in skrbjo za naravo pomembno prispevajo k bolj trajnostni prihodnosti.

Več fotografij v spodnji galeriji ...

Foto: Gimnazija Murska Sobota

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.