https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

GLOBALNO

Vlada vpoklicala pomožne policiste

03.11.2025 ob 5:05  

Na dopisni seji je Vlada Republike Slovenije sprejela pomemben sklep o vpoklicu pomožnih policistov.


Vlada se je odločila, da se do 31. decembra 2025 vpokliče pomožni policisti , da se nadomesti odsotnost večjega števila aktivnih policistov in se zagotovi nemoteno upravljanje nalog policije.

Sistem pomožne policije je eden od ključnih mehanizmov za zagotavljanje zadostnih in ustrezno usposobljenih kadrovskih virov , kadar se pričakujejo zahtevnejši varnostni izzivi. Namenjen je popolnjevanju policijskih sil v obdobjih povečanih varnostnih obremenitev, na primer pri zagotavljanju varnosti na območjih z večetničnimi skupnostmi, pri privedbah pripornikov v sodelovanju z Upravo RS za izvajanje kazenskih sankcij ter pri časovnem nadzoru notranjih meja s Hrvaško in Madžarsko.

FOTO: arhiv

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.