https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

LOKALNO

VIDEO: Kako vidijo razvoj regij? Predsedniki strank na predvolilnem soočenju

11.03.2026 ob 18:05  

Medijska družba Moji Mediji je skupaj s Televizija IDEA pripravila edino predvolilno soočenje predsednikov strank, na katerem so bile v ospredju slovenske regije in vprašanje razvoja območij zunaj prestolnice.

Dober teden pred državnozborskimi volitvami je medijska družba Moji Mediji skupaj s Televizija IDEA pripravila predvolilno soočenje predsednikov strank. Razprava je bila usmerjena predvsem v razvoj slovenskih regij, saj so organizatorji politične predstavnike pozvali, naj pokažejo, kakšen pomen pripisujejo ljudem, ki živijo zunaj prestolnice.

V Pokrajinski in študijski knjižnici Murska Sobota sta Ustanova dr. Šiftarjeva fundacija in Društvo Dobrnič predstavila Ženski zbornik. V prvem delu so zbrani prispevki udeleženk okrogle mize z naslovom »Vloga in položaj žensk v družbi. O ženski enakopravnosti«, drugi del pa prinaša izročila pogumnih žensk iz zgodovine. Pogovor z avtoricami je vodila dr. Vera Klopčič.

V Pomurju še vedno ocenjujejo posledice nedavnega snegoloma, ki je na številnih območjih povzročil škodo v gozdovih in na infrastrukturi ter zahteval precej sanacijskih del.

To in še več si lahko ogledate v Pomurskem dnevniku, ki ga pripravljajo kolegi na Televizija IDEA.

Foto: arhiv Pomurec

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.