https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

LOKALNO

Pomlad prinaša čistilne akcije: Preverite, kdaj bodo v vaši občini

20.03.2026 ob 17:00  

Po Pomurju se z začetkom pomladi znova začenjajo tradicionalne čistilne akcije, v katerih občine, društva in prostovoljci združujejo moči za čistejše in urejeno okolje. Tudi letos bodo v številnih krajih odstranjevali odpadke iz narave, urejali okolico naselij ter opozarjali na pomen odgovornega ravnanja z okoljem.


Mnoge akcije bodo potekale v drugi polovici marca, pogosto tudi ob svetovnem dnevu voda, ki ga obeležujemo 22. marca.

Mestna občina Murska Sobota

V Mestni občini Murska Sobota bodo v sodelovanju podjetij Saubermacher in Komunala Murska Sobota ter krajevnih skupnosti in mestnih četrti v prihodnjih tednih potekale čistilne akcije.

Prva bo v soboto, 21. marca 2026, v Markišavcih in Polani, sledijo akcije 28. marca v več mestnih četrtih in naseljih ter 11. aprila v Černelavcih in Krogu. 

Občina Lendava

V občini Lendava bo čistilna akcija potekala v soboto, 21. marca 2026. Udeleženci se bodo ob 9. uri zbrali na zbirnih mestih po krajevnih skupnostih. Prostovoljci bodo čistili sprehajalne poti, rekreacijske površine, območja ob cestah in vodotokih ter druga mesta, kjer se skozi leto naberejo odpadki. 

Občina Moravske Toplice

Čistilna akcija bo v soboto, 21. marca, med 8. in 12. uro. V Motvarjevcih se bo akciji pridružil tudi Krajinski park Goričko, kjer bodo prostovoljci čistili Kobiljski potok. Zbrane odpadke bo odpeljalo komunalno podjetje Čista narava.

 

Občina Gornja Radgona

Tudi v Gornji Radgoni bo akcija potekala v soboto, 21. marca, med 9. in 12. uro. Udeleženci bodo na zbirnih mestih prejeli rokavice, vreče za odpadke in navodila za čiščenje. Po zaključku bo komunalno podjetje poskrbelo za odvoz odpadkov.

Občina Apače

Čistilna akcija z naslovom Očistimo občino odpadkov v naravi bo potekala v soboto, 21. marca, od 8. do 12. ure. Po končanem čiščenju bo za udeležence organizirano druženje pri gasilskem domu v Apačah.

Občina Ljutomer

V Ljutomeru bodo čistilno akcijo pripravili pod imenom Spucajmo Lotmerk. Prostovoljci se bodo v soboto, 21. marca, ob 9. uri zbrali na parkirišču pred Športno izobraževalnim centrom Ljutomer in se nato odpravili na čiščenje različnih delov mesta.

 

Občina Gornji Petrovci

Čistilna akcija bo potekala v soboto, 21. marca 2026, ob 9. uri. Udeleženci se bodo zbrali na običajnih zbirnih mestih po posameznih vaseh in se nato odpravili na čiščenje okolice.

Občina Križevci

V občini Križevci pri Ljutomeru bo čistilna akcija potekala v soboto, 28. marca 2026. Udeleženci se bodo ob 9. uri zbrali pri gasilskih domovih v posameznih vaseh ter čistili okolico naselij, gozdov in območja ob prometnih poteh.

Občina Rogaševci

Tudi v občini Rogaševci pripravljajo čistilno akcijo Za čisto občino Rogaševci 2026. Prvi del akcije bo potekal v petek, 27. marca 2026, ob 10.30 pred Osnovno šolo Sveti Jurij in Podružnično osnovno šolo Pertoča. Drugi del pa bo v soboto, 28. marca 2026, ob 9. uri pred vaško gasilskimi domovi.

Organizatorji poudarjajo, da lahko vsak posameznik s svojim prispevkom pomaga ohranjati čisto in zdravo okolje ter prispeva k lepšemu življenjskemu prostoru.

*Naslovna slika: arhiv Pomurec

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.