GLOBALNO
Cena goriva na avtocestah poskočila: preverite, za koliko
Ob današnji odpravi regulacije cen goriv na bencinskih servisih na avtocestah in hitrih cestah sta trgovca z gorivi Petrol ter Mol & Ina zvišala cene na teh servisih, kažejo podatki spletne strani goriva.si.
Na Petrolovih servisih 95-oktanski bencin stane 1,506 evra, dizelsko gorivo pa 1,568 evra na liter. Pri obeh je to štiri cente nad regulirano ceno na servisih zunaj avtocest, kjer bencin stane 1,466 evra, dizel pa 1,528 evra na liter.

Mol je cene zvišal bolj: liter 95-oktanskega bencina stane 1,749 evra, liter dizla pa 1,889 evra na liter. To je 28,3 centa in 36,1 centa več od reguliranih cen.
Vlada je regulacijo cen goriva na servisih na avtocestah in hitrih cestah odpravila zaradi povečanega povpraševanja in nižjih cen goriv v Sloveniji v primerjavi s sosednjimi državami.
Vir: STA, Foto: Arhiv Pomurec
Fotogalerija
Komentarji
Opozorilo
Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.
Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.
Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.

