https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

GLOBALNO

Ste ga čutili? Potres prebudil prebivalce

25.04.2026 ob 7:30  

V soboto zgodaj zjutraj so seizmografi državne mreže potresnih opazovalnic zaznali potres v bližini Šmarja pri Jelšah. Tresenje tal se je zgodilo ob 4.36 po lokalnem času.



Po prvih podatkih je bilo nadžarišče potresa približno štiri kilometre zahodno od Šmarja pri Jelšah. 

Magnituda potresa je bila ocenjena na 0,9.


Vir: Arso

* Slika je simbolična.

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.