https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

GLOBALNO

Včeraj zvečer so se stresla tla, tresenje čutili prebivalci več krajev

26.05.2026 ob 9:30  

V ponedeljek zvečer so seizmografi državne mreže potresnih opazovalnic zabeležili šibkejši potres v bližini Mokronoga. 

Po podatkih Agencije Republike Slovenije za okolje je potres nastal ob 22.38, njegovo nadžarišče pa je bilo približno dva kilometra severozahodno od Mokronoga. Magnituda potresa je znašala 1,8.

Vir: ARSO potresi

Po prvih podatkih so tresenje tal občutili prebivalci Mokronoga, Mirna in Radeč. O zaznavanju potresa je poročalo 23 prebivalcev.

Na Arsu ocenjujejo, da intenziteta potresa ni presegla IV. stopnje po evropski potresni lestvici EMS-98, kar pomeni, da je šlo za šibkejši potres brez večjih posledic.

Potres na globini 18 kilometrov

Potres je nastal na globini 18 kilometrov. Podatke je preveril seizmolog državne mreže potresnih opazovalnic.

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.