https://www.pomurec.com/go/194/Oglasevanje

GLOBALNO

Ste kupili ta krompir? Nikar ga ne zaužijte

29.05.2026 ob 12:00  

Uprava za varno hrano, veterinarstvo in varstvo rastlin je bila s strani podjetja Mercator d.o.o. obveščena o odpoklicu živil zaradi neoznačene prisotnosti aditiva žveplov dioksid.


Prisotnost žveplovega dioksida predstavlja tveganje za osebe, ki so nanj občutljive. Gre za izdelka iz kategorije živil, in sicer za kuhan krompir blagovne znamke M Minute.

Odpoklic velja za izdelek Kuhan krompir celi, blagovne znamke M Minute, v 500-gramskem pakiranju. Črtna koda izdelka je 3838900985366, odpoklic pa velja za vse serije.

Prav tako se odpoklic nanaša na izdelek Kuhan krompir rezine, blagovne znamke M Minute, prav tako v 500-gramskem pakiranju. Črtna koda izdelka je 3838900985373, odpoklic pa velja za vse serije.

Proizvajalec izdelkov je Klemen Burgar, p. Cerklje, dobavitelj je Arivera Fruit d.o.o., p. Ljubljana, distributer pa Mercator d.o.o. Država porekla izdelkov je Slovenija.

Kot opis tveganja je navedena neoznačena prisotnost žveplovega dioksida. Sprejeta ukrepa sta odpoklic in umik izdelkov.

Potrošnikom, ki so občutljivi na žveplov dioksid, svetujejo, da živil ne uporabijo oziroma ne zaužijejo. Za vračilo izdelka naj se obrnejo na mesto nakupa.

* Naslovna slika je simbolična

    Fotogalerija

    Komentarji

    info_outline

    Opozorilo

    Slovenski knjižni jezik je samo naš, zato ga cenimo. Na Pomurec.com želimo vzpodbujati njegovo rabo, zato vas naprošamo, da vaš komentar podate v slovenskem knjižnem jeziku. Pri tem sledite tudi načelom kakovostnega komentiranja. Najboljše komentarje bomo ob koncu leta nagradili.

    Komentarji ne odražajo stališča uredniške politike Pomurec.com. Pozivamo vas k strpni in argumentirani razpravi brez sovražnega govora.

    Po Kazenskem zakoniku KZ-1 je posameznik kazensko odgovoren za javno spodbujanje sovraštva, nasilja ali nestrpnosti ter za grožnjo, da bo napadel življenje ali telo druge osebe. Pomurec.com bo v primeru obrazložene zahteve državnih organov, ki temelji na zakonski podlagi, podatke o komentatorjih, s katerimi razpolagamo, tem tudi posredoval.