17.3.2021

Danes popoldne so svojo medsebojno tekmo osmine finala pokalnega tekmovanja odigrali nogometaši Nafte in Fužinarja. Med osem najboljših ekip so se uvrstili Lendavčani, ki so tekmo na domači zelenici dobili z rezultatom 3:2.

Nafta - Fužinar 3 : 2 (2 : 2)

(Bizjak 33., Oštrek 35. in Szabo 65., Koritnik 4. in Potokar 24.)

Po 24. minutah igre je domačim kazalo že zelo slabo, saj je Fužinar povedel z 0:2. Za varovance Roberta Korena sta zadela Gašper Koritnik v 4. minuti in Matej Potokar v 24. minuti. Hitro prejeta zadetka na domačem terenu sta Lendavčane hitro predramila, saj so rezultat srečanja poravnali v dobrih desetih minutah. Prvi je mrežo Fužinarja načel Jaka Bizjak v 33. minuti, samo dve minuti kasneje pa je za izenačenje poskrbel Stjepan Oštrek.

Drugi polčas so z rezultatom 1:0 dobili Prekmurci, ki so z zadetkom v 65. minuti napredovali. Za varovance Dejana Dončiča je odločilni zadetek dosegel Bence Szabo, ki je svojemu moštvu priigral četrtfinalno vozovnico.