Nafta s Ptuja s tremi točkami

20.4.2021

Danes je bila na Mestnem stadionu Ptuj, odigrana nogometna tekma 15. kroga 2. Slovenske nogometne lige, med ptujsko Dravo in lendavsko Nafto.

Drava Ptuj : Nafta 1903 4:5 (2:1)

(Bolla (ag) v 9. min, Kahrimanović v 12. in 82. min,  Szabó v 37. min, Đurić v 55. min, Živko v 60. min, Oštrek (11m) v 60. min, Haljeta v 72. min, Oštrek v 90. min)

Začetna enajsterica NK Nafta 1903: Florijan Raduha, Žiga Živko, Rok  Pirtovšek, Gergő Bolla, Kevin Körmendi, Vedran Vinko, Bence Szabó, Stjepan Oštrek, Nermin Haljeta, Jaka Bizjak in Mihael Rebernik.

Začetna enajsterica NK Drava Ptuj: Marko Klasinc, Drilon Kryeziu, Amir Kahrimanović, Marko Brest, Temitope Samuel Nelson, Antonio Đurić, Anton Rogina, Simon Rogina, Leon Martinčević, Ivo Antonio Kralj in Luka Lovenjak.

Glavni sodnik na tekmi je bil Denis Halilović, Matic Mežnar (1. pomoč) in Veljko Mijatović (2. pomoč).

V 9. minuti avtogol Bolle. Samo tri minuti pozneje je za 2:0 zadel Amir Kahrimanović. V 37. minuti je Bence Szabó zadel za 2:1, kar je bil tudi izid prvega polčasa.

Antonio Đurić je v 55. minuti zadel za 3:1. Dve minuti kasneje je za nižanje rezultata poskrbel Žiga Živko. V 60. minuti je Stjepan Ostrek z najstrožje kazni zadel za 3:3.

V 72. minuti vodstvo Nafte, za 3:4 je zadel Nermin Haljeta. Amir Kahrimanović je v 82. minuti poskrbel za izenačenje 4:4.  Stjepan Oštrek je v zaključku tekme zadel za končnih 4:5. Nafta se iz Ptuja vrača s tremi točkami.

* Foto: arhiv Pomurec