14.8.2021

Na Mestnem stadionu Ptuj se je danes odvila tekma 3. kroga 2. Slovenske nogometne lige med Dravo Ptuj in Nafto 1903, kjer je z visoko zmago 0:6 slavila slednja.

NK Drava Ptuj - NK Nafta 1903  0:6 (0:1)

Haljeta (8. in 60. min), Szabó (49. in 58. min), Burai (68. in 78. min)

Začetna enajsterica Drave Ptuj: Mikulić, Kryeziu, Kralj, Kahrimanović, Bah, Šlamberger, Lovenjak, Ivančević, Jevremović, Nikpalj, Gajić; na klopi: Sekulić, Rogina S., Đurić, Rogina A., Erhatič, Kliton, Drevenšek

Začetnih enajst Nafte 1903:

Lendavčani so prevzeli pobudo od samega začetka srečanja in že v 8. minuti prevzeli vodstvo. Zadel je Haljeta. V 45. minuti je rumeni karton prejel Kahrimanović. Prvi polčas se je končalpo dveh minutah sodniškega dodatka z minimalnim vodstvom Nafte 0:1.

V začetku drugega polčasa sta si rumena kartona prislužila v 46. minuti Nikpalj in v 48. minuti Drk. Lendavčani so nato uspeli povečati svojo prednost. V 49. minuti in v 58. minuti je zadel Szabó. Za rezultat 0:4 pa je v 60. minuti znova zadel Haljeta.

Sledilo je več menjav menjav na obeh straneh. Pri Dravi sta v 61. minuti igro zapustila Kahrimanović in Jevremović, vstopila pa sta Đurić in Rogina A.. Pri Lendavčanih pa sta v 66. minuti Szökrönyös in Burai zamenjala Stareta in Szabó.

V 68. minuti je nato mrežo Drave zatresel še Burai. Sledile so tri menjave pri Nafti v 73. minuti. V igro so vstopili Magdič, Čuček Bezjak in Florjanc, iz igre pa so šli Korošec, Drk in Bolla.

Zadnji zadetek tekme je padel v 78. minuti, ko je za Nafto znova zadel Burai. Sledili sta še dve menjavi pri Dravi, kjer sta Rogina S. in Drevenšek zamenjala Baha in Kralja. V 86. minuti pa je rumeni karton dobil Živko. Tekma se je končala po minuti sodniškega podaljška z visoko zmago Nafte 0:6.

Celotno tekmo si lahko ogledate v spodnjem posnetku.