15.8.2021

Na igrišču v Bratoncih se je danes odvila tekma 1. kroga 1. Slovenske ženske nogometne lige, kjer so nogometašice ŽNK Nona Pomurje Beltinci zanesljivo premagale ŽNK Radomlje.

ŽNK Nona Pomurje Beltinci - ŽNK Radomlje 6:1 (3:0)

Kos (31. min), Korošec (36. min, 11m), Kolbl (39., 58. in 79. min), Kuštrin (48. min), Eferl (84. min)

ŽNK Nona Pomurje Beltinci: Vamberger, Božić (od 77. Horvat E.), Rozmarič, Dimitrijević, Kolar (od 66. Vilčnik), Korošec (od 84. Rakovec), Makovec, Kolbl, Kos (od 46. Horvat K.), Juršnik (od 46. Eferl) in Hagan.

ŽNK Radomlje: Galjot, Krajnc (od 64. Jereb), Mc Quarrie (od 46. Hofman), Osojnik (od 86. Černelič), Janež, Kuštrin (od 94. Kličić), Vodušek, Dolenšek, Kosirnik (od 59. Vrhovnik), Skrnički Rovšek, Gadnik.

Pomurke so začetek nove sezone odprle z zmago, povedle so že v prvem polčasu. Prvi zadetek je po dobre pol ure igre dosegla Lucija Kos. Vodstvo je iz 11-metrovke v 36. minuti povečala Kaja Korošec. Nekaj minut kasneje pa je za 3:0 zadela še Špela Kolbl.

V začetku drugega polčasa so gostje vodstvo Pomurk uspele znižati z zadetkom Kuštrinove. Pomurke pa so vodstvo nato še povišale, tako se je v 58. in 79. minuti še dveh zadetkov razveselila Špela Kolbl. Zadnji gol na tekmi pa je v 84. minuti dosegla Anja Eferl. Tekma se je končala z zanesljivo zmago Pomurk s 6:1.

Celotno tekmo si lahko ogledate v spodnjem posnetku.

Dekleta sedaj čaka tekma kvalifikacij UEFA Lige prvakinj. V sredo, 18. avgusta se bodo ob 17. uri v polfinalu pomerile z latvijsko ekipo Rigas Futbal Skola. Srečanje bo odigrano v ŠTC Trate v Gornji Radgoni.

Naslovna fotografija: Fb ŽNK Pomurje Beltinci