17.9.2021

V Mariborskem Ljudskem vrtu je bila včeraj odigrana prva tekma skupinskega dela novonastale UEFA Konferenčne lige, kjer je Mura izgubila proti nizozemskemu klubu Vitesse iz Arnhema.

Nogometaši Mure so včeraj prvič zaigrali v skupinskem delu katerega od evropskih klubskih tekmovanj. Za uvod v evropsko jesen pa so kljub borbeni predstavi morali priznati premoč nizozemski ekipi.

Vitesse je opravičil vlogo favorita in povedel že v prvem polčasu. V 30. minuti srečanja je zadel Sondre Tronstad. V drugem polčasu so gostje nato še povečali prednost z zadetkom Danila Doekhija v 69. minuti in si s tem zagotovili tri točke.

Stadion Ljudski vrt, 3200 gledalcev

Strelca: 0:1 Tronstad (30.), 0:2 Doekhi (69.).

Mura: Obradović, Kozar (od 79. Lorbek), Horvat, Kous, Karničnik, Šturm, Škoflek (od 79. Maroša), Gorenc, Lotrič (od 36. T. Cipot), Klepač (od 46. Pucko), Mandić (od 69. K. Cipot).

Vitesse: Schubert, Doekhi, Tronstad, Bazoer (od 84. Rasmussen), Baden Frederiksen (od 66. Darfalou), Tannane (od 66. Openda), Hajek, Gboho (od 69. Huisman), Bero (od 90. Vroegh), Yapi, Wittek.

Rumeni karton: Horvat.

Muro naslednja tekma evropska preizkušnja čaka 30. septembra, ko bo gostovala pri londonskem Tottenhamu. Ta se je včeraj z Rennesom razšel z neodločenim izidom 2:2.