25.11.2021

Na Ljudskem vrtu v Mariboru se je odvila tekma 5. kroga skupinskega dela Konferenčne lige, kjer je Mura gostila angleški Tottenham in zmagala z 2:1. Z zgodovinsko zmago je Mura osvojila prve točke v Konferečni ligi.

NŠ Mura - Tottenham Hotspur 2:1 (1:0)

(Horvat v 11. min, Kane v 72. min, Maroša v 94. min)

Začetnih enajst Mure:

Začetna enajsterica Tottenhama:

Tekmo sodijo Portugalci Antonio Emanuel Carvalho Nobre (glavni sodnik), Pedro Ribeiro, Nelson Filipe Vila Pereira ter Fábio Oliveira Melo (4. sodnik).

Mura je povedla v 11. minuti srečanja, zadel je Tomi Horvat.

V 15. minuti rumeni karton za Sessegnona.

Rumeni karton za Gorenca v 22. minuti.

V 27. minuti rumeni karton tudi za Mulahusejnovića.

V 32. minuti drugi rumeni karton za Sessegnona, ki mora zapustiti igrišče. Tottenham tako igra z igralcem manj.

Rumeni karton v 35. minuti še za Kozarja.

Prvi polčas se je končal po dveh minutah dodatka z minimalnim vodstvom Mure 1:0.

V 53. minuti rumeni karton za Karamarka in Allija.

Štiri menjave pri Tottenhamu v 54. in 55. minuti. Igro zapuščajo Doherty, Alli, Gil in Rodon, vstopajo Moura, Son, Davies in Dier

Menjave tudi pri domalih v 62. minuti. Iz igre Kozar in Mulahusejnović, v igro Ouro in Maroša.

V 65. minuti rumeni karton za Šturma.

Izenačenje v 72. minuti, zadel je Kane.

Še zadnja menjava pri Tottenhamu v 76. minuti. V igro Højbjerg, iz igre Ndombélé.

Tretja menjava pri Muri. Namesto Šturma je v 78. minuti vstopil Lotrič.

V 79. minuti je rumeni karton prejel tudi trener Tottenhama Antonio Conte.