19.3.2022

Danes ob 15. uri je bila na Stadionu Rajko Štolfa Sežana odigrana tekma 28. kroga Prva lige Telemach, kjer je bila NŠ Mura v gosteh pri Sežani in domov odnesla tri točke.

CB24 Tabor Sežana - NŠ Mura 0:2 (0:0)

Bobičanec (51. min), Horvat (65. min)

Damir Čontala je enajsterico za tekmo v Sežani sestaviti brez Jana Gorenca in Nardina Mulahusejnovića. Pri domačih manjka Rodrigue Bongongui.

Začetna enajsterica Tabor Sežana:

Začetna enajsterica NŠ Mura:

Sodniki: Kajtazović Nejc (glavni sodnik), Gabrovec David (1. pomoč), Mežnar Matic (2. pomoč), Obrenović Rade (4. sodnik), Balažič Dejan (5. sodnik), Vidali Manuel (6. sodnik)

Delegat: Komel Otmar

V prvem sobotnem obračunu 28. kroga so v goste k predzadnji ekipi lige prišli državni prvaki, ki bi se z novimi tremi točkami približali tretji Olimpiji le na točko zaostanka in obenem ušli Bravu, ki je v petek izgubil proti Kalcerju. Na koncu so, po izenačenem prvem delu, v drugem upravičili status favorita in zanesljivo zmagali.

1` Začetek tekme.

7` Rumeni karton za Zacharie Iscaye.

8` Bobičanec iz prostega strela, žoga se je odbila v kot. Sledil strel Karamarka, žal mimo vrat.

17` Ndzengue iz nevarne situacije poslal žogo mimo vrat.

22` Strel Monjaca mimo vrat.

23` Tudi Daku mimo vrat.

26` Črno-beli so zahtevali enajstmetrovko, saj bi naj Koderman v kazenskem prostoru igral z roko. Strel Kousa, žal brez zadetka.

38` Prosti strel za Bobičanca, ponovno brez zadetka.

39` Rumeni karton za Luka Bobičanec.

44` Rumeni karton prejel Klemen Pucko.

45` Menjava pri Muri, iz igre N. Lorbek, v igro Samsindin Ouro. Minuta dodatka.

45`+1 Konec prvega polčasa.

46´ Začetek drugega polčasa.

51` GOOOOLLLLLLL. Zadel je Luka Bobičanec. Odlično si je pripravil prostor za strel in iz roba kazenskega prostora tudi odlično zadel. Mura vodi z 0:1.

57` Priložnost za Tabor Sežano, vendar mimo vrat.

63` Menjava pri Muri, iz igre Balažic, v igro Beganović.

65` GOOOOLLLLLLL. Za čarno-bejle je zadel Tomi Horvat. Podvojitev vodstva v Sežani z 0:2.

69` Trojna menjava pri Taboru, v igro Salkić, Stanković in Ovsenek, iz igre Iscaye, Urh in Ndzengue.

82` Strel Monjaca, a brez zadetka.

86` Dvojna menjava za Muro, iz igre Lotrič in Bobičanec, v igro T. Cipot in Kozar.

86` Menjava pri Taboru, iz igre Stančič, v igro Čakš.

90`Tri minute dodatka.

90`+3 Konec srečanja. 0:2.

V naslednjem krogu bo sežanska ekipa 2. aprila gostovala v Celju, Mura pa bo 3. aprila gostila Koper.