Beltinčani v gosteh premagali Brežice

19.3.2022

Na nogometnem stadionu Brežice se je danes ob 16. uri odvila tekma 21. kroga 2. Slovenske nogometne lige. Beltinci Klima Tratnjek so bili v gosteh v Brežicah in zmagali z 1:3 ter tako domov odnesli tri točke.

Brežice 1919 Terme Čatež - Beltinci Klima Tratnjek 1:3 (0:1)

Pihler L. (45+2. min); Marič L. (51. min), Brkić D. (68. min), Maučec M. (78. min)

Začetna enajsterica Brežice 1919 Terme Čatež: Goričar, Hanžek, Smiljanić, Kudumija, Perišić, Sivonjić, Šantek, Brkić D., Kordić-Gružić, Muzaferović in Brekalo.

Začetna enajsterica Beltinci Klima Tratnjek:

Sodniki: Božo Kondić (Ljubljana), Goran Mikača (Višnja Gora) in Nejc Barovič (Maribor).

Delegat: Silvester Tkalčič (Maribor)

Pri Žutih tokrat dve spremembi, v vratih je Moćić zamenjal Zvera, namesto kaznovanega Žalerja pa začenja Marič.

1` Začetek tekme.

6` Spremljamo dinamično tekmo. Obe ekipi sta krenili v lov za prvi zadetek, nevarnejših zaključkov pa še vseeno ni bilo.

15` Prvi strel na tekmi. Z razdalje je močno poskusil Brkić, toda Moćić je bil na mestu.

22` V zadnjih minutah so pobudo na igrišču prevzeli Žuti, ki napadajo predvsem po levi strani.

26` Rumeni karton za Perišića.

31` Domači so ukradli žogo Beltincem, krenili v hiter protinapad po katerem je z bližine streljal Muzaferović, Žuti pa so strel odbili v kot.

45`+1 Prekršek vratarja nad Grobelnikom in enajstmetrovka za Beltince.

45`+2 GOOOOLLLL. Pihler je prevzel odgovornost in sprožil iz 11 m. Streljal je v svojo desno stran in zadel za prednost Žutih. Konec prvega polčasa. 0:1

46` Začetek drugega polčasa.

51` GOOOOLLLL. Povišanje prednosti na začetku drugega dela srečanja. Na desni strani je natančno v daljši vratarjev kot meril Marič. 0:2

59` Nevaren poskus domačih z razdalje, Moćić izbija v kot.

64` Rumeni karton za Brkića T. po grdem prekršku nad Raduho, ki pa lahko nadaljuje.

67`Iz igre Grobelnik, v igro Marko Maučec.

69` Izgubljena žoga Beltincev in gol za znižanje Brežičanov. Zadel je Brkić D. 1:2

78` GOOOOLLLL. Žuti so spet zadeli v pravem trenutku. Maučec je sprožil izven kazenskega prostora in povišal prednost. 1:3

81` Iz igre L. Marič, v igro Ž. Hartman. Iz igre L. Pihler, v igro A. Emruli.

87` Brežice napadajo, toda Žuti so dobro postavljeni v obrambi.

Konec srečanja. Prva zmaga v spomladanskem delu sezone za Žute. 1:3

Prihodnjo soboto Žuti doma gostijo Fužinar.