Nafta v Kranju iztržila remi

20.3.2022

Včeraj je bila v Športnem centru Kranj odigrana tekma 21. kroga 2. slovenske nogometne lige 2021/2022, v katerem je bila domača Nafta v gosteh pri ekipi Triglava iz Kranja. Na tekmi ni bilo zadetkov, tako so oboji iztržili le točko.

NK Triglav Kranj - NK Nafta 1903 0:0 (0:0)

Na večernem derbiju kroga sta se namreč drugo in tretje uvrščena Triglav in Nafta 1903 razšla z nedoločenim izidom 0:0.

Začetna enajsterica Triglav Kranj:

Začetna enajsterica Nafta 1903:

Sodniki: Šabanagić Denis (glavni sodnik), Brezovar Nejc (1. pomoč), Kolenc Leon (2. pomoč)

Delegat: Bezjak Dušan

Število gledalcev: 300

Rumeni karton: Ž. Florjanc (33. min), Ž. Živko (61. min)

Prvi polčas je navijačem postregel z zelo dobrim in atraktivnim nogometom.

V 4. minuti je bila dosojena enajstmetrovka za Nafto. Že v peti minuti tekme je Luka Čadež obranil enajstmetrovko N. Haljete. Kmalu zatem je zaradi poškodbe zapustil tekmo, nadomestil ga je Anej Mrežar. Haljeta je imel v 14. minuti ponovno možnost zadetka, a je zgrešil vrata. Kmalu za tem bi lahko zatresel mrežo tudi Brkić, a mu to žal ni uspelo. Priložnost za strel so imeli tudi Žan Vipotnik in Szabo.

Drugi polčas je bil neprimerno slabši in z manj priložnosti. Lepo akcijo sta izvedla Vipotnik in Kancilija, a žal brez zadetka. V 78. minuti je igro zapustil M. Č. Bezjak in v igro vstopil D. Fekete. Sledil je strel Jakupovića, tudi ta ni zadel vrat.

Tekma je bila izredno težka, z veliko prekrški. Remi je bil pravičen za obe ekipi. Srečanje v Kranju se je zaključilo brez golov. Rezultat tekme 0:0.

NK Nafta 1903 se bo v 22. krogu 2.SNL pomerila z Vitanest Bilje.