26.3.2022

V petek 25. marca je v Lendavi bilo odigrano srečanje 22. kroga 2.SNL med domačo Nafto in ekipo Vitanest Bilje. Slednji so na gostovanju v vzhodnem delu slovenije prejeli štiri zadetke, dva v vsakem polčasu. Lendavčani so si pred okrog 300 gledalci priigrali enajsto zmago sezone.

Nafta - Vitanest Bilje 4:1 (2:1)
(Burai Erik Csaba 17, Dominik Drk 36, Nermin Haljeta 54, Lukas Magdič 84 in Nik Jermol 38)

Lendavčani so v srečanje vstopili odločno in napadalno, kar se jim je obrestovalo že v 17. minuti, ko se je po dolgi podaji sam pred gostujočimi vrati znašel Burai Erik Csaba in hladnokrvno zabil za 1:0. Nafta je vodstvo podvojila v 36. minuti, ko je izpeljala lepo kombinatorno akcijo, ki jo je s strelom z roba kazenskega prostora uspešno zaključil Dominik Drk. A vodstvo dveh zadetkov ni trajalo prav dolgo, že dve minuti za drugim golom domačinov je Nik Jermol znižal na 2:1. S tem rezultatom se je končal prvi polčas.

Tudi v drugem polčasu je bila Nafta boljši nasprotnik. Povišanje vodstva je skledilo že v 54. minuti, ko je po podaji Vedrana Vinka, do svojega desetega goal prišel Nermin Haljeta. Končni rezultat je psotavil Lukas Magdič, kateremu je spet asistiral Vedran Vinko.